Zhoubný nádor mozku

Maligní nádor na mozku, je rychle rostoucí rakovina, která se šíří do dalších oblastí mozku a páteře.

Obecně platí, že nádory na mozku jsou odstupňovány od 1 do 4, v závislosti na jejich chování, jako je například, jak rychle rostou a jak je pravděpodobnější, že se znovu dorůst po ukončení léčby. Maligní nádor na mozku je buď stupně 3 nebo 4, přičemž stupeň 1 nebo 2 nádory jsou obvykle klasifikovány jako benigní nebo non-rakovinné.

Většina zhoubné nádory jsou sekundární nádory, což znamená, že byla zahájena v jiné části těla, a šíří do mozku. Primární mozkové nádory jsou ty, které začalo v mozku.

Tyto stránky se zaměřují na high-grade nádory na mozku. Informace o stupeň 1 nebo 2 nádorů, přečtěte si naše stránky na low-grade (benigní) nádory na mozku.

Příznaky zhoubný nádor na mozku závisí na tom, jak velký to je a kde to je v mozku.

Běžné příznaky zahrnují

Příznaky a symptomy

Navštivte svého lékaře, pokud máte přetrvávající příznaky nádoru na mozku. I když je to nepravděpodobné, že by nádor, je lepší být jisti tím, že se správné diagnózy.

Přečtěte si více o příznacích zhoubných mozkových nádorů a diagnostiku zhoubných mozkových nádorů.

Většina zhoubné nádory na mozku se vyvíjejí z gliové tkáně, což podporuje nervové buňky mozkové. Tyto nádory jsou známé jako gliomy.

Gliomy mohou být dále separovány, v závislosti na buňkách, které vyrostly ze. Například

Je také možné mít zhoubný nádor, který je směsí těchto typů nebo vyvinutého v jiné části mozku.

Mozkové nádory mohou ovlivnit lidi v jakémkoliv věku, včetně dětí, přestože mají tendenci být častější u starších dospělých.

Typy zhoubných nádorů

Asi 5000 lidí je diagnostikováno s primární zhoubný nádor na mozku. každý rok. Mnoho jiní jsou diagnostikovány s sekundárních nádorů.

Přesná příčina primárních zhoubných mozkových nádorů není znám, i když je to myslel, že některé genetické podmínky a předchozí radioterapie ošetření do hlavy může zvýšit riziko vzniku jedné vyvolávání.

Přečtěte si více o příčinách zhoubných mozkových nádorů.

Primární maligní nádor na mozku je třeba léčit, jakmile je to možné, protože to může šířit a poškození jiných částí mozku a míchy.

Kdo je ovlivněn

Operace se obvykle nutné provést k odstranění co největšího množství nádoru, jak je to možné. To může být následovaná radioterapií a / nebo chemoterapie zabít nějaké rakovinné buňky po sobě zanechal a snížit pravděpodobnost nádoru obnovitelných.

Nicméně, zhoubné nádory se často nakonec vrátí po ukončení léčby. Pokud se tak stane, nebo máte-li sekundární nádor, lék není obvykle možné a léčba může být místo toho použity ke zlepšení symptomů a prodloužení života.

Přečtěte si více o léčbě zhoubných mozkových nádorů.

Jak zhoubné jsou nádory mozku ošetřeny

Život s nádorem na mozku není snadné. Můžete mít pocit, strach a úzkost o tom, co se stane, aby vás a vaši rodinu. To je naprosto normální.

To může pomoci vyhledat lékařskou přesné informace o vašem konkrétním nádoru a jeho léčbě, ujistěte se, že jste zapojen do rozhodování o vaší péči, a zeptejte se svého péče tým o ničem si nejste jisti.

Si můžete přečíst více o životě s nádorem na mozku na webové stránce nádory mozku Charity.

Lékař může být schopen vás odkázat na poradce Chcete-li hovořit o emocionální aspekty diagnostiky a léčby. Existuje také mnoho organizací a linky pomoci, které mohou pomoci, jako je například nádory mozku Charity a nádory mozku výzkum.

Být pečovatel není snadná úloha. Když jste zaneprázdněni reagovat na potřeby druhých, může vyčerpat své zásoby emocionální a fyzické energie, a aby to pro vás snadné zapomenout na své vlastní zdraví a duševní pohodu.

Výzkum v oblasti zdraví pečujících osob ukazuje, že vysoký počet pečovatelů trpí účinků na zdraví pomocí péče. Pokud se snažíte kombinovat péči o placenou práci či péči o rodinu, může to způsobit ještě větší stres.

Život s nádorem na mozku

Nicméně, zanedbávání vlastního zdraví nefunguje v dlouhodobém horizontu. Máte-li pečovat o někoho jiného, ​​je důležité starat se o sebe a získat co nejvíce pomoci jak je to možné. Je to ve vašem nejlepším zájmu a ty osoby, které pečujete.

Pro více informací o dostupné podpoře pro vás a výhody, které mohou mít nárok na naleznete na péči a podporu části tohoto webu.

Podpora pro pečovatele

Výsledek pro maligní primární mozkových nádorů je závislá na mnoha faktorech, jako je typ a umístění nádoru, váš věk, a jak špatně jsi kdy diagnóza.

Celkově asi 40% lidí žije alespoň jeden rok, asi 19% žije nejméně pět let a asi 14% živé nejméně 10 let.

Pokud je léčba účinná, může stále být ponecháno u některých přetrvávajících problémů, jako jsou záchvaty, potíže chůzi, nebo problémy řeči. Možná budete muset podpůrnou léčbu, které vám pomohou zotavit se z nebo přizpůsobit se těmto problémům.

Budete také muset pravidelné navazující schůzky zkontrolovat, zda začala nádor, aby se vrátil.

Přečtěte si více o zotavuje z léčby zhoubného nádoru na mozku.

Toto téma se týká zhoubných mozkových nádorů obecně a platí pro dospělé i děti.

Obnova a výhled

Macmillan má konkrétní informace o mozkových nádorů u dětí, včetně meduloblastomem – mozkový nádor, který postihuje hlavně děti.

Mozkové nádory u dětí

Dětské rakoviny a leukémie Group má také užitečnou stránku o meduloblastomem a jeho léčbě.

19/03 /

19/03 /

Dozvědět více o možnostech onkologické péče jsou k dispozici pro mladé lidi ve věku mezi 19 a 24 lety.