Uveitida – Komplikace

Uveitida může někdy vést k dalším problémům, zvláště pokud to není správně zacházeno.

Lidé s chronickou (dlouhodobou) uveitidy, nebo méně obvyklých typů uveitidy postihující střední nebo zadní části oka (meziprodukt a uveitida), jsou nejvíce vystaveni riziku vzniku komplikací.

Komplikace jsou také pravděpodobnější u dospělých, kteří jsou starší 60 let.

Glaukom

Ostatní podmínky oční může být někdy způsobeno steroidů používaných k léčení uveitidy, jako jsou sekundární glaukomu a šedého zákalu.

Některé z nejčastějších komplikací uveitidy jsou popsány níže.

Šedý zákal

Neléčená uveitida může způsobit duhovky (barevná část oka), aby se nalepí na přední povrch čočky (transparentní strukturu, která se zaměřuje světla vstupujícího do oka). Tím se zabrání vypuštění kapaliny skrz zornici a zvyšuje tlak uvnitř oka.

Vyvýšená tlak uvnitř oka může dojít k poškození zrakového nervu (nervu v zadní části oka, který přenáší obraz do mozku) a narušit vaši normálním zrakem, jako je například působit mlhavé vidění a prsteny nebo svatozáře, aby se kolem světel. Toto je známé jako glaukom.

možnosti léčby zeleného zákalu zahrnují

Více informací o léčení glaukomu.

Zánět uvnitř oka, spojená s uveitidou někdy může dráždit čočka oka, což způsobuje zákal čočky se vyvíjet. Zákal je známá jako šedý zákal. Mohou způsobit příznaky, jako jsou

Šedý zákal se obvykle léčí pomocí operaci odstranit postiženou čočku a nahradit ji umělou. Je důležité, aby uveitida je řízen a léčeny před zvažuje operaci šedého zákalu.

Viz šedý zákal a operaci šedého zákalu pro více informací.

Cystoidní makulární edém

Cystoidní makulární edém nebo otok sítnice, je komplikací, která může ovlivnit některé lidi s chronickou uveitidou nebo uveitidy, které mají vliv na zadní straně oka.

u rodinných sítnice

zadní synechií

Prodloužený zánět může vést k hromadění tekutiny v centrální sítnice (makuly). To může narušit jeho schopnost fungovat normálně a vést k bezbolestné ztrátou centrálního vidění. Můžete si všimnout černou skvrnu ve své centrální vidění.

Cystoidní makulární edém mohou být léčeny za použití kortikosteroidy injekce nebo tablety.

Ve většině případů bude vidění člověka zpět od začátku léčby. Nicméně, toto není vždy případ v těžkých případech delší cystoidní makulární edém. To je důvod, proč tato podmínka je hlavní příčinou poškození zraku u lidí s uveitidou.

Odchlípení sítnice dochází, když je tenká podšívka na zadní straně oka nazývá sítnice začne vzdalovat od krevních cév, které zásobují kyslíkem a živinami.

To může také být jen zřídka způsobená zánětem souvisejících s uveitidou, a je zacházeno stejným způsobem jako uveitidy. To může také nastat po záchvatu uveitida způsobené viry, přičemž v tomto případě může být nutný okamžitý chirurgický zákrok.

Mezi příznaky patří progresivní dalšímu zhoršování zraku, vločky (tmavé skvrny, které plavou ve svém zorném poli) a blikající světla.

Měli byste kontaktovat svého lékaře nebo očního oddělení ihned, jestliže budete mít tyto příznaky.

To je způsobeno tím, duhovku lepení na oční čočky v důsledku zánětu. Je pravděpodobnější, pokud se uveitida není léčena rychle.

Téměř 2 miliony lidí. jsou ovlivněny zhoršeným zrakem. Ale s správné pomoci, váš zrak může být maximalizována