transplantaci jater – Jak se to provádí

Budete kontaktováni personálem v játrech transplantačního centra, jakmile bude k dispozici vhodný jater.

Výzva může být kdykoliv během dne nebo v noci, takže může být poskytnuto pípátko, aby vás upozornil. Pokud je to nutné, může Vám být podán dopravu do transplantačního centra.

Pokud není doporučeno jinak, je důležité, aby nejedli a nepili od okamžiku, kdy transplantační centrum kontaktů, které.

Druhy transplantace

Jakmile se dostanete na transplantačního centra, budete mít na rentgen hrudníku a elektrokardiogram (EKG), takže může být vaše srdce a plíce funkce přehodnocena. Pak budete mít celkovou anestézii při přípravě na transplantaci.

Existují tři hlavní typy transplantace jater

Po operaci

Nejběžnějším typem transplantace jater je ortotopická transplantace, kde je celá játra převzata z nedávno zesnulého dárce.

Chirurg bude dělat škrty v bříško a odstranit játra. Dárce jater pak bude kladen na místě a ve spojení se svými cév a žlučových cest.

Po dárce jater, je na místě, bude řez uzavřen pomocí chirurgických svorek. Drenážní trubky budou připojeny k odtékat nadbytečné tekutiny, a oni budou obvykle zůstat upevněny na několik dní po operaci.

Během transplantace od žijícího dárce, dárce – kdo bude obvykle blízký rodinný příslušník – bude mít operaci odstranit buď levou nebo pravou stranu (lalok) jejich jater.

Pravé transplantace laloku se obvykle doporučuje pro dospělé. U dětí se doporučuje vlevo transplantace laloku. Je to proto, že pravý lalok je větší a lépe hodí pro dospělé, zatímco levý lalok je menší a lépe hodí pro děti.

Po operaci dárců, bude vaše játra budou odstraněny a nahrazeny dárce jater laloku. pak bude spojena vaše krevní cévy a žlučovody.

Po transplantaci srdce, transplantovaný lalok a dárce zbývající lalok se rychle regenerovat sebe. Ve většině případů budou vypěstujte do své normální velikosti během dvou až tří měsíců.

Rozdělený dar může být provedeno, pokud bude k dispozici dárce jater od nedávno zesnulého člověka a dospělý a dítě jsou oba vhodnými kandidáty na dostávají polovinu.

Odebraná Játra se rozdělí na levé a pravé laloků. Větší oblasti pravého laloku budou transplantovány do dospělého, a menší levý lalok se obvykle transplantovány do dítěte.

Jakmile je transplantace je kompletní, budete přesunut na jednotku intenzivní péče (JIP).

Stroj nazývá ventilátor vám pomůže s dýcháním, a trubka bude vložen nosem a do žaludku, aby vám poskytl tekutin a živin. Tyto se obvykle odstraněny po několika dnech.

Budete podávat také úlevu od bolesti, jak je požadováno.

Většina lidí je dost dobře pohybovat od intenzivní péče a do nemocniční oddělení během několika dnů. Budete obvykle moci opustit nemocnici během dvou týdnů, i když budete muset docházet na pravidelné kontroly ke a brát léky, aby pomohl zastavit vaše tělo odloučení nová játra.

Přečtěte si více o životě s transplantaci jater.

Zjistěte si, co se stane, když jsou přijaty do nemocnice, včetně toho, co formuláře k vyplnění nebo testy podstoupit