Transplantace rohovky – Po operaci

Je důležité mít dobrou péči o vašeho oka po transplantaci rohovky, které pomohou zajistit dobré oživení a snížit riziko komplikací.

Většina lidí má zůstat v nemocnici na jednu noc po full-tloušťka transplantace rohovky (pronikající keratoplastikou). Můžete být schopni jít domů ve stejný den, pokud máte částečné tloušťky transplantaci.

Vaše oko může být pokryt podložkou očí nebo plastovým krytem, ​​který je odstraněn den po zákroku. Když je odnášen, možná zjistíte, že váš zrak je rozmazaný. To je normální.

Po zákroku

Tam by nemělo být vážné bolesti po operaci, ale tam mohl být nějaký otok a nepohodlí.

Pokud jste měli endoteliální keratoplastika – typ částečné tloušťce transplantaci, který používá vzduchovou bublinu držet darované rohovky místě – můžete být požádáni, aby ležet na zádech, stejně jako je to možné v prvních dnech po operaci. To může pomoci udržet transplantát na správném místě. Vzduchová bublina bude absorbována po několika dnech.

Při pohledu po oku

Jakmile se vrátíte domů po zákroku, budete muset vzít dobrou péči o vašeho oka. Některé důležité body mít na paměti zahrnují

Budete obvykle daný patch nosit v noci po dobu prvních několika týdnů po operaci pomáhá chránit vaše oko.

U všech typů transplantací rohovky, budete muset použít steroidy nebo antibiotika očních kapek denně. Ty jsou obvykle nutné pro několik měsíců, i když někteří lidé mohou muset používat po dobu delší než jeden rok. Kapky snižují otok a zánět a pomáhají předcházet infekci a odmítnutí.

Zpočátku budete muset absolvovat pravidelné navazující schůzky. Ty by měly postupně stanou méně časté v průběhu času.

Pokud by se stehy slouží k držení transplantaci na místě, jsou tyto nejprve ponechány na místě, aby se rohovka léčit. Obvykle jsou odstraněny po jednom roce.

Čas potřebný pro svou vizi k návratu po transplantaci rohovky se může pohybovat od pouhých několika týdnů až jeden rok nebo více. To do značné míry závisí na konkrétním použitém postupu. V některých případech může vaše vize může kolísat mezi tím lepší nebo horší, než se usadí.

Je pravděpodobné, že budete potřebovat korektivní čočky (buď brýle nebo kontaktní čočky), a to i poté, co váš zrak vrátí. V některých případech, malá operace s názvem obloukovitý keratotomy (AK) nebo ošetření laserem se používá k nápravě problémy se zrakem po zhojení vaše oči.

Následovat

Vaše vize

Poradenství v oblasti dostat se zpátky do normálního stavu po operaci