stafylokokové infekce

Stafylokokové infekce jsou skupina infekcí způsobených bakterií Staphylococcus. Možná jste slyšeli z nich označují jako “Staph infekce”.

Staph bakterie mohou způsobit celou řadu infekcí, z relativně malých kožních infekcí, jako je například vředy, k závažným infekcím krevních, plic a srdce.

Tato stránka pokrývá některé z hlavních typů staph infekce, včetně informací o tom, jak jsou tyto infekce šíří i léčit.

Staph infekce mohou být široce klasifikovány do dvou skupin: kůže a měkkých tkání, infekce a invazivní infekce. Příklady jsou uvedeny níže.

Většina infekce způsobené Staph bakterie jsou relativně malé a mají vliv pouze na kůži nebo tkáň. Běžné příklady zahrnují

Kliknutím na výše uvedené odkazy pro více informací o těchto podmínek, včetně jejich příznaky a jejich léčby.

Druhy Staph infekcí

V malém počtu osob, infekce staph kůže může vést k vážnému, invazivní infekce hlubší v těle. Jako příklady lze uvést

Kliknutím na výše uvedené odkazy pro více informací o těchto podmínek, včetně jejich příznaky a jejich léčby.

Staph bakterie jsou časté. Přibližně jedna osoba v každé tři nese bakterie neškodně na své kůži, obvykle uvnitř jejich nosu a na povrchu svých podpaží a hýždí.

Nicméně, bakterie mohou způsobit problémy, pokud se dostanou do těla přes přestávku v kůži, jako je řez nebo pást, hoří nebo kousnutí hmyzem. Mohou také dostat do vašeho těla prostřednictvím lékařských přístrojů, jako jsou například močové cévky, otvory v kůži, kde jsou vloženy kape a krmení trubky.

Staph bakterie jsou obvykle šíří mezi lidmi prostřednictvím těsném kontaktu s pokožkou nebo sdílením kontaminované předměty, jako jsou ručníky nebo kartáčky na zuby. V některých případech, mohou být rozloženy v kapičkách v kašle a kýchání na někoho, nesoucí bakterie.

Staph kožní infekce jsou časté, zvláště u dětí, dospívajících a mladých dospělých. Invazivní infekce jsou mnohem vzácnější.

Jak se dostat Staph infekce

Oba typy infekce mohou mít vliv na zdravé lidi, ale závažné infekce mají tendenci ovlivňovat ty, kteří

Některé drobné Staph infekce, včetně drobných vředy a otrava jídlem, nepotřebují zvláštní zacházení a bude mít lepší na vlastní během několika dnů nebo týdnů.

V některých případech lze doporučit antibiotické tablety nebo krémy k léčbě infekce, a možná budete potřebovat menší postup vypustit veškeré hnis z pod kůži, pomocí jehly nebo skalpelem.

Dokud infekce uklidí, měli byste učinit opatření, aby se zabránilo šíření nákazy do jiných lidí. Patří mezi ně mytí rukou pravidelně, které nesdílejí předměty, které by mohly být kontaminovány, pravidelným čištěním žádný hnis z vaší pokožky, a pokrývá zamořené oblasti s obvazem nebo náplastí.

Kdo je ovlivněn

Invazivní stafylokokové infekce bude často vyžadovat léčbu v nemocnici, protože funkce vaše tělo muset být podporovány, zatímco infekce je léčena. Infekce se obvykle léčeni antibiotiky injekcí po dobu několika dnů.

Můžete snížit své šance na rozvíjejících se Staph infekcí

Setkáte-li se opakuje stafylokok infekcí a jste našel nést bakterií na kůži, může lékař doporučit použití antibakteriální šampon a nosní krém zabít bakterie a snížit riziko dalších infekcí.

Léčbě infekcí Staph

Čištění a dobré hygienické tipů, které vám pomohou snížit počet bakterií ve vaší domácnosti

Udržovat zdravou pokožku za každého počasí. Plus společné podmínky kožní a ošetření, včetně akné

Prevenci infekcí Staph