slzení očí

Slzení očí dojít, pokud jsou vyráběny příliš mnoho slz, nebo pokud nemohou odtékat správně.

Problém může postihnout kohokoliv, ale to je nejčastější u malých dětí a lidé starší 60 let To může způsobit rozmazané vidění, bolest v oční víčka a lepkavý oči.

Viz svého lékaře nebo očního lékaře, pokud máte přetrvávající slzení očí nebo žádné hrudky nebo otoky kolem očí.

Žlázy v očních víček (Meibomových žlázy) obvykle vylučují olejovitou látku, která zpomaluje odpařování slz mezi bliká.

Když se tyto žlázy nefungují správně, známý jako Meibomových dysfunkce žláz (MGD), může to mít za následek skvrny na suchých očí. Tito stanou bolest, a navíc slzy jsou vyráběny jako reflex. To je nejpravděpodobnější příčinou slzení očí.

Jiné problémy, které mohou způsobit další slzy, které mají být vyráběny zahrnovat

Co způsobuje slzení očí?

Váš lékař vás může odkázat na optometristy (očního lékaře) na vyšetření, pokud lze nalézt žádný zjevný důvod pro zalévání oka.

Pokud je to nutné, může být potom odkazoval se na oftalmologovi (oční chirurg) k dalšímu šetření.

Oční lékař bude hledat ucpání Tvoje slza potrubí, pomocí lokální anestetikum oční kapky, které pomáhají snižovat jakékoli nepohodlí. To zahrnuje vložení malou sondu do úzkých odvodňovacích kanálů na vnitřní straně víčka, aby se zjistilo, zda jsou blokovány. Tekutina může být také injikovány do slzného kanálku, aby se zjistilo, zda se vyjde normálně.

Další test zahrnuje umístění kapky speciálního barviva v každém oku. Dojde-li k odešel v tvých očích po pěti minutách normální blikání významná částka, mohou být vaše slzné kanálky blokován.

Skeny Tvoje slza kanálů může být v některých případech provádět. Ty mohou zahrnovat buď vstřikováním nebo umístěním speciálních barviv do slzných kanálků a pak brát rentgeny nebo jiné prověřování pomoci určit místo zablokování.

Máte-li produkovat další slzy v důsledku syndromu suchého oka, může vám být nabídnuta mazací oční kapky a doporučuje vyhnout se činnosti, které zhoršují vaše příznaky.

Jak se slzení očí zkoumány a léčit?

Léky může být zapotřebí v případě, že příčinou je alergie nebo infekce, a může být zapotřebí chirurgický zákrok, pokud je roztržení potrubí blokován.

Pokud slzení očí nezasahují do svého života, může se rozhodnout, že nebudou mít léčbu.

Přečtěte si více o léčbě slzení očí.

Zjistit o očních testů, které chrání vaše oči před zraněním, bezpečnosti kontaktních čoček a laserové oční chirurgii

Zranění nebo poškození oka může být velmi bolestivé a může způsobit trvalé ovlivnit váš zrak