Rakoviny jícnu – diagnostika

Pokud má lékař podezření máte rakovinu jícnu budou mít první detailní pohled na vaši anamnézu a provést fyzikální vyšetření.

In, Národního institutu pro zdraví a péče Excellence (NICE) zveřejnila pokyny na pomoc lékaři rozpoznat příznaky rakoviny jícnu a odkazovat lidi na správných testů rychleji. Chcete-li zjistit, zda byste měli být odkazoval na další testy pro podezření z rakoviny jícnu, číst z Nice pokyny k suspektní rakovina: účtování a doporučení.

Pokud se odkazoval do nemocnice vidět specialistu, bude specialista hledat jakékoliv známky abnormalit, jako je knedlík v břiše, což může naznačovat nádor. Před testováním rakoviny jícnu budou provádět fyzikální vyšetření, a může kontrolovat Váš celkový zdravotní stav pomocí krevních testů a rentgen hrudníku.

testy

Dva nejběžnější testy používané k diagnostice rakoviny jícnu jsou

Ty jsou popsány podrobněji níže.

další testy

Jedná se o jeden z prvních testů, které budou mít k potvrzení diagnózy rakoviny jícnu.

Endoskopie je léčebný postup, který umožňuje lékaři vidět dovnitř těla. Během tohoto postupu tenký, pružný nástroj nazývá endoskop je předán ústy a dolů směrem k žaludku.

Endoskop má světlo připojené ke konci a krmí zpět obrazy jícnu k monitoru. To umožní, aby váš lékař hledat jakékoliv známky abnormálních buněk nebo nádorů.

Před tím, než endoskopie byste se měli vyvarovat jíst po dobu několika hodin, protože jídlo může překážet pohled na endoskopu.

Endoskopie by neměl způsobit vám žádnou bolest, i když to může cítit nepříjemně. Před tím, než endoskopie koná budete běžně mít lokální anestetikum nebo sedativum, které vám pomohou relaxovat a napomoci tomu, aby postup méně nepříjemné. Endoskopie samotná obvykle trvá asi 15 minut, i když by měla umožnit přibližně dvě hodiny na Vaši návštěvu.

Po endoskopii, můžete si všimnout, že máte bolesti v krku, který bude obvykle trvají několik dní. Pokud se vaše příznaky přetrvávají, navštivte svého lékaře.

Vlaštovka baryum je test, který zahrnuje pití hustá bílá tekutina s názvem baryum. Poté, co jste spolkl baryum budete podstoupí sérii rentgenů.

Staging a třídění rakovině jícnu

Barya kabáty sliznice jícnu tak, aby se objeví na rentgenu. Tyto rentgeny jsou schopni ukázat svého lékaře, zda existuje překážka v jícnu, což může být známkou nádoru.

Možná se budete muset podstoupit test, pokud již byla diagnostikována rakovina si, jak to bude pomáhat svému lékaři, aby posoudil velikost vašeho nádoru.

Vlaštovka baryum obvykle trvá asi 15 minut provést. Po zákroku budete moci jíst a pít jako obvykle, i když možná budete muset pít více vody na pomoc vyprázdnění baryum z vašeho systému.

Pokud počáteční testy potvrdí diagnózu rakoviny jícnu, mohou být další zkoušky potřeba vidět, kde je rakovina, a pokud se rozšířil. Tyto testy mohou zahrnovat

Ty jsou popsány podrobněji níže.

CT vyšetření trvá sérii rentgenových snímků vašeho těla a používá počítač dát dohromady. To pak vytváří velmi podrobný obraz uvnitř vašeho těla.

To pomůže váš lékař posoudí, jak vyspělá vaše rakovina. To jim umožňuje zjistit, zda jsou rakovinné buňky vytvořily nádory v jiných místech v těle. CT vyšetření také umožní vaše lékaři vymyslet, jaký typ léčby bude nejúčinnější a vhodné pro vás.

Jakmile se rakovina jícnu byla diagnostikována lékař bude muset posoudit, jak daleko rakovina se rozšířila, a jak velký nádor rostl.

Endoskopická ultrazvuk pomůže vaše lékařům vyhodnotit, jak daleko vaše rakovina jícnu pokročila. Znamená to také má velmi malou ultrazvukovou sondou přešel do jícnu pomocí endoskopu. Tento test vytváří zvukové vlny, které mohou proniknout do okolní tkáně.

Tyto vlny jsou pak použity k vytvoření obrazu jícnu, takže lékař může zjistit, zda rakovina se rozšířila do okolní tkáně.

Laparoskopii může být použit ke zkoumání prostoru, v závislosti na místě nádoru. Vzorek buněk může být užíván (biopsii) pomocí speciálního extrahování přístroj připojen k laparoscope.

Laparoskopie se provádí v celkové anestezii, takže to bude vyžadovat krátký pobyt v nemocnici.

Biopsie budou zkoumány pod mikroskopem v laboratoři a výsledky ukáže, zda jsou tyto buňky maligní (rakovinné) nebo benigní (non-rakovinný). Výsledky budou obvykle trvá sedm až deset dnů, aby se vrátil.

Pozitivní emisní tomografie (PET) skenování může produkovat podrobný, trojrozměrný obraz vnitřku těla. Během PET skenování látku známou jako radiotracer je předán do vašeho těla. Radiotracer je radioaktivní látka, která uvolňuje malé částice zvané pozitrony.

Sken PET může být použit ke zjištění, zda se rozšířila rakovina. Může být také použit pro následná vyšetření po léčbě pro kontrolu jizevnaté tkáně nebo zbývajících rakovinných buněk.

Výše uvedené testy pomohou určit, jaké fázi a stupeň vaše rakovina je. To může pomoci lékaři rozhodnout, jakou léčbu, kterou potřebujete, a možnost dosažení úplného vyléčení.

Přečtěte si podrobnější informace o tom, co stádia a stupně s rakovinou na mysli.

Někteří lékaři mohou dávat přednost popsat fáze rakoviny pomocí složitější TNM představovat systém. Tyto tři kategorie jsou použity k vytvoření podrobnější klasifikaci

Přečtěte si více informací o tom, jak rakovina jícnu je léčit.

Chcete se dozvědět více?

Pokud čekáte na vaše výsledky testů, zjistit, jak se můžete připravit na konzultaci

Zjistěte, jak se vypořádat s diagnózou rakoviny a kde najít podporu, a podívejte se na video o jednoho člověka zkušeností