Primární biliární cirhóza – Příčiny

Přesná příčina primární biliární cirhózy (PBC) není znám, ačkoli to je široce myšlenka být výsledek problém s imunitním systémem.

Většina expertů věří, že PBC je autoimunitní stav. To znamená, že se něco s imunitním systémem (těla přirozenou obranyschopnost proti infekci a nemoci) špatně a napadá zdravé tkáně místo boje off infekci.

V případě PBC, imunitní systém vysílá specializované buňky, které se obvykle zabíjejí bakterie a viry do žlučových cest.

autoimunitní stav

Tyto buňky dojít k poškození povrchu žlučových cest, které se postupně stávají zjizvené a narušit tok žluči z jater. Tím se zvyšuje množství žluči v játrech, které se v průběhu času může způsobit, že se také stalo se značně poškozen a zjizvená (cirhóza).

Toto poškození může postupně způsobit, že játra ztrácí svou funkci. Vzhledem k tomu, játra hraje důležitou roli v odfiltrovat nečistoty a toxiny z krve, ztráta funkce jater je potenciálně fatální.

Zvýšené riziko

Není známo, co způsobuje, že imunitní systém k útoku chybnou funkci a žlučovody.

Lidé s PBC jsou často více pravděpodobné, že také mít další autoimunitního stavu. Například, oni mohou také mít

I když je důvod, proč někteří lidé rozvíjet PBC není jasné, je to myslel, že vaše geny mohou vás více náchylné k rozvoji stavu a že je vyvolána něčím jiným.

Existují určité důkazy, které naznačují, že určité věci mohou zvýšit své šance na rozvoj PBC. Tyto jsou popsány níže.

PBC se vyskytuje převážně u žen. Méně než jeden z 10 případů PBC dochází u mužů.

Jedna teorie je to, že imunitní systém může být ovlivněn ženského pohlavního hormonu estrogenu.

Mít blízkého příbuzného s PBC znamená, že jste s největší pravděpodobností vyvine technický stav sami.

Například, pokud jste žena a vaše matka má nebo měla PBC, máte mnohem větší pravděpodobnost vzniku PBC než někdo, kdo nemá žádné příbuzné s podmínkou. Nicméně riziko je stále nízká.

Některé věci mohou vyvolat PBC u lidí s genetickou tendenci. Tyto zahrnují

Nicméně, žádný z nich se osvědčily jako definitivní spouštěče PBC. Většina lidí, kteří jsou vystaveni k nim nebude vyvíjet stav. Není nic nenasvědčuje tomu, že byste měli omezit expozici těmto spouštěči snížit riziko vzniku PBC.

Dr. Michael Apple vysvětluje, co GPS může udělat, aby pomohla pacientům přestat kouřit, snad k dobrému