postmenopauzální krvácení

Postmenopauzální krvácení je krvácení z pochvy, co se stane alespoň 12 měsíců po menstruace se zastavil.

I když je to běžný problém, že to není normální, aby krvácet v této době – ​​i když je to jen špinění – takže se jej nelze ignorovat. Domluvte si schůzku vidět svého lékaře co nejdříve.

Příčinou je obvykle něco menší, jako je například zánět děložní sliznice, ale rakovina je vždy možné, že je třeba vyloučit.

Tam může být krvácení po menopauze několik důvodů. Mezi nejčastější příčiny jsou

Asi 1 z každých 10 žen s postmenopauzální krvácení bude mít dělohy rakovinu, a v několika případech krvácení může být příznakem jiného typu rakoviny, jako vulvy, vaginální nebo rakoviny děložního čípku.

Váš lékař by Vás měl odkazovat do nemocnice na další testy. To pomůže určit příčinu problému, vyloučit rakovinu a plánovat potřebnou léčbu. Některé oblasti mají zvláštní menopauze krvácející klinik.

Nejpravděpodobnější příčinou

Testy, které mohou být prováděny mohou zahrnovat

Tyto postupy jsou popsány níže. Někteří lékaři jsou schopni provést ultrazvuk a vyšetření sami, a budou vás odkázat na hysteroscopy, je-li to nezbytné.

Specialista na klinice, která může být zdravotní sestra, bude mít vaše anamnézu a zaznamenávat vaše příznaky. Poté budete pokračovat do skenování místnosti na zkoušku.

Vaginální ultrazvukem se provádí opatrně vložením jemné ultrazvukovou sondu do pochvy, které můžete najít trochu nepříjemné. To obvykle trvá asi 10 minut.

Sonda vyzařuje vysokofrekvenční zvukové vlny k vytvoření obrazu vnitřku pochvy a dělohy, který je pak zobrazen na monitoru.

Výsledky této zkoušky pak budou projednány s vámi, a budete zjistit, zda budete potřebovat biopsii nebo hysteroskopii. To je dáno především tím, tloušťky děložní sliznice.

Určení příčiny

Specialista bude také provádět pánevní vyšetření. Budou vložit zrcátko do pochvy, podobně jako s krční screeningový test, takže vaše vulvy, pochvy a děložního čípku může být důkladně prozkoumány. Většina žen najít to trochu nepříjemné.

Výtěry mohou být převzaty z pochvy a / nebo děložního čípku aby byla vyloučena jakákoli infekce. Lékař může chtít provést cervikální screening test, jak je dobře, pokud je toto zpoždění.

Pokud je zahuštěný sliznice dělohy, malý vzorek tkáně (biopsie), může být odstraněna použitím jemného, ​​flexibilní plastové trubky. To může způsobit křeče a krvácení, které se obvykle usazuje velmi rychle. Test může být zastaven, pokud jste zjišťují, že je příliš nepohodlné, tak ať zdravotnický pracovník provádějící zkoušku vědět, pokud chcete, aby toho nechali.

Zrcátko se potom odstraní a vnitřní vyšetření se provádí. To umožňuje lékaři odhadnout velikost, tvar a konzistence dělohy, a také posoudit, zda existuje nějaká něžnost v pánvi.

Na klinice

Hysteroscopy umožňuje lékaři nahlédnout dovnitř dělohy a odebrat malý vzorek tkáně pro testování pomocí jemného dalekohledu podobné přístroje zvaného Hysteroskop.

Hysteroskop prochází vašeho děložního čípku buď pod lokální anestezii (pokud je plocha ochromeným takže se necítí žádnou bolest) nebo celkové anestezii (kde spíte).

Přečtěte si více o tom mít hysteroscopy.

Léčení postmenopauzální krvácení

Léčba závisí na tom, co je příčinou krvácení.

Například, pokud je příčina cervikální polypy, budete možná muset nechat odstranit. Tento poměrně jednoduchý postup lze provést v odborném kanceláři. Malé kleště jsou používány k uchopit a jemně otočíte polyp, který obvykle přijde lehce a jakékoliv krvácení zastaveno pomocí kauterizace (teplo) nebo použitím chemikálií.

Atrofie endometria může být léčen estrogenu krémem nebo pesary, i když léčba nemusí být nutné, pokud se příznaky jsou minimální.

Existují různé typy hyperplazie endometria, které mohou být léčeny hormonální léky (tablety nebo nitroděložní systém implantátu) nebo chirurgickým odstraněním dělohu, děložního čípku a vaječníků (celkem hysterektomie). V některých případech, když se změní jsou mírné, může být nutné lékařské ošetření.

Pokud je váš krvácení myšlenka být vedlejším účinkem HRT, změnu nebo ukončení léčby může být doporučena.

Pokud máte rakovinu dělohy, často bude doporučena celkem hysterektomie.

Přečtěte si více o léčbě rakoviny dělohy.

15/08 /

15/08 /

Návaly horka a noční pocení patří mezi běžné příznaky menopauzy

Gabrielle popisuje, jak včasnou diagnózu dělohy (endometria), rakovina zachránil život

Zjistěte si fakta o menopauze a hormonální substituční terapie