Periferní neuropatie – Komplikace

Periferní neuropatie může někdy způsobit další zdravotní problémy.

Ty se liší v závislosti na vyvolávající příčině tohoto stavu, a mohou zahrnovat vředy a poruchy do krevního oběhu a srdeční tep.

Diabetické nohy vřed je otevřená rána nebo bolest na kůži, která je pomalu hojí. Jsou to běžné u lidí s diabetickou polyneuropatií.

Diabetická noha vřed

Pokud máte ztuhlé nohy, je snadno řezat nohu od šlapat na něco ostrého.

Vřed může také dojít, pokud nevědomky vytvořit puchýř způsobené špatně padnoucí obuvi. Pokud se necítíte žádnou bolest, můžete pokračovat v chůzi bez ochrany blistru. V případě, že řez nebo puchýř zhorší, může se rozvinout do vřed.

Gangréna

Vysoká hladina cukru v krvi může poškodit cévy, což způsobuje prokrvení nohou, aby se stal omezený. Snížený přívod krve do kůže na nohou znamená, že obdrží menší počet buněk s infekcí bojovat, což může znamenat rány trvat déle léčit a může vést ke sněti.

Pokud si vytvořit v ráně infekce v jedné ze svých nohou v důsledku periferní neuropatie, je zde riziko, což by mohlo vést ke sněti (smrti části kůže nebo tkáním).

Pokud gangréna se vyvíjet, bude možná nutné operaci odstranit poškozenou tkáň (známý jako debridement) a antibiotika k léčbě žádný podpůrný infekce, a ve vážných případech může být nutné amputovat váš prst nebo nohou.

Pokud máte cukrovku, měli byste dbát zvýšené opatrnosti z vašich nohou. Pořiďte si nohy pravidelně kontrolovat pedikér (zdravotnickým pracovníkem, také známý jako pedikér, který se specializuje na péči o nohy).

Přečtěte si více o prevenci gangrénu a starat se o vaše nohy.

Kardiovaskulární autonomní neuropatie (CAN) je další potenciálně vážný problém, který je běžný u lidí s diabetickou polyneuropatií.

CAN dochází při poškození periferních nervů narušuje automatické funkce, které kontrolují krevní oběh a srdeční tep.

Kardiovaskulární autonomní neuropatie (CAN)

Dvě hlavní patrné příznaky CAN jsou neschopnost vykonávat více než jen velmi krátkou dobu a ortostatická hypotenze (druh nízkého krevního tlaku, který může vyvolat pocit závratě nebo mdloby při vstávání).

Může být schopen ovládat symptomy ortostatické hypotenze pomocí množství technik péče o vlastní osobu, jako je například

V některých případech může být požadováno, léky k léčbě ortostatickou hypotenzi. Dva široce používané léky jsou fludrocortisone, který působí tak, že zvyšování objemu krvi a midodrinové, který pracuje utažením krevních cév.

Vážnější starost o CAN je, že vaše srdce může náhle vyvinout abnormální vzorec bití (arytmie), což by mohlo vést k srdeční zástavě, kde vaše srdce přestane bít úplně.

Aby se tomu zabránilo, můžete být předepsány léky pomoci regulovat tlukot svého srdce, jako je flekainid, beta-blokátory nebo amiodaron.

Máte-li to možné, budete pravděpodobně muset mít pravidelné kontroly tak, aby vaše srdeční funkce mohou být monitorovány.

Nožní zdraví je důležité zejména pro lidi s cukrovkou. Zjistěte, jak se starat o vaše nohy, a když se dostat pomoc