Osteomyelitida – Prevence

Existují kroky, kterými můžete, které mohou pomoci snížit vaše šance na rozvoj osteomyelitidu.

Můžete snížit své šance na získání infekce ze zranění tím, že rány jsou důkladně vyčištěny. Běh je pod tekoucí vodou po dobu několika minut by mělo pomoci. Poté pokrýt ránu sterilní gázou nebo čistým hadříkem.

V případě zranění je těžké, měli byste navštívit nejbližší nemocnici pro léčbu.

Vyhnout se infekci

Kontrola nějaké rány pravidelně známky infekce může pomoci získat včasnou diagnózu, pokud osteomyelitida se vyvíjet.

Ty mohou být v mimořádně vysokému riziku osteomyelitidy, pokud máte oslabený imunitní systém nebo špatný krevní oběh.

Zlepšení své zdraví

Podniká kroky ke zlepšení váš celkový zdravotní stav může snížit riziko osteomyelitidy.

Kouření cigaret může ucpávají cévy a zvyšuje krevní tlak, z nichž oba jsou špatné pro vaše oběhu. To může také oslabit imunitní systém.

Pokud kouříte, je důrazně doporučujeme, abyste přestat co nejdříve. Na webových stránkách Smokefree mohou poskytnout podporu a poradenství. Váš lékař bude také schopen doporučit a předepsat léky, které vám pomohou vzdát.

Více informací o odvykání kouření.

S vysokým obsahem tuku potraviny mohou způsobit nahromadění tukových usazenin v cévách a nadváha může vést k vysokému krevnímu tlaku.

Chcete-li zlepšit krevní oběh, je doporučeno s nízkým obsahem tuku s vysokým obsahem vlákniny dieta, včetně velkým množstvím čerstvého ovoce a zeleniny (alespoň pět porcí denně) a wholegrains.

Jíst zdravá strava může také pomoci zvýšit váš imunitní systém.

Více informací o zdravé výživě.

Pokud máte nadváhu nebo jsou obézní, se snaží zhubnout a pak udržet si zdravou váhu pomocí kombinace diety s kontrolovaným přísunem kalorií a pravidelné cvičení. Jakmile jste dosáhli zdravou váhu to pomůže udržet krevní tlak na normální úrovni, což pomůže zlepšit krevní oběh.

Můžete použít kalkulačku Body Mass Index (BMI) ke kontrole, zda jste si zdravou váhu pro vaše pohlaví a výšku.

Přečtěte si více o hubnutí a léčbu obezity.

Pokud pijete alkohol, nepřekračujte doporučené denní limity. Tyto jsou

Jednotka alkoholu je zhruba o půl litru normální pevností piva, malé sklenky vína nebo jediné opatření (25 ml) lihovin. Pravidelně překročení doporučených limitů alkoholu zvýší i krevní tlak a hladinu cholesterolu, který bude váš krevní oběh horší.

Obraťte se na svého lékaře, pokud jste zjišťují, že je těžké až středně těžké pití. Poradenské služby a léky vám může pomoci snížit příjem alkoholu.

Více informací o pití a alkohol a léčbu zneužívání alkoholu.

Pravidelné cvičení bude snížení krevního tlaku, aby vaše srdce a krevní oběhový systém efektivnější a může přispět k posílení slabý imunitní systém.

Pro většinu lidí, je doporučeno 150 minut mírné až intenzivní cvičení týdně. Nicméně, pokud váš celkový zdravotní stav je špatný, může být nutné, abyste vykonávat používáte program ušitý na míru vašich aktuálních potřeb a fyzické zdatnosti. Váš lékař bude schopen poradit o nejvhodnějším úrovni cvičení pro vás.

Pokud zjistíte, že je obtížné dosáhnout 150 minut cvičení týdně jazyce na takové úrovni, abyste se cítili se. Například byste mohli dělat pět až deset minut lehkého cvičení den před postupným zvyšováním délku a intenzitu vaší aktivity, jak vaše kondice začne zlepšovat.

Přečtěte si více o zdraví a fyzickou kondici a začínají cvičení.

21/10 /

21/10 /

Šest praktické, rychlé a jednoduché kroky, které můžete vzít TEĎ přestat kouřit

Praktické tipy, které vám pomohou snížit, plus informace o low-rizikové pití, jak alkohol účinky na vaše zdraví, a rozumný jednotky

Kolik je jedna porce ovoce nebo zeleniny? Dietolog Azmina Govindji vysvětluje