Osteomyelitida – Léčba

Osteomyelitida mohou být léčeny antibiotiky, i když operace mohou být také použity v těžkých případech.

Akutní osteomyelitida, pokud diagnostikována rychle, lze úspěšně léčit pomocí léčbu antibiotiky po dobu nejméně čtyř až šesti týdnů.

Za součást léčby budete muset brát léky intravenózně (přímo do žíly), obvykle zatímco v nemocnici. Pokud jste dost dobře, můžete být schopna přijímat injekce ambulantně, takže můžete jít domů ve stejný den.

Léčení akutní osteomyelitidu

Po startu vaše příznaky zlepšení, přepínač je obvykle vyroben na antibiotika tablet si můžete vzít doma.

V případě osteomyelitidy, existuje volba antibiotik jsou k dispozici k léčbě infekce a dvě antibiotika jsou často používány v kombinaci. Toto je známé jako duální terapii.

Léčení chronické osteomyelitidu

V některých případech, bakterie způsobující infekce jsou rezistentní na standardní antibiotika a antibiotika, které se používají méně často je zapotřebí.

Všechna antibiotika mají vedlejší účinky, které byste měli poradit se svým lékařem nebo lékař má na starosti vaší péči.

Přečtěte si informace o konkrétním léku ve vodítku osteomyelitida léky.

Ve vzácných případech, kdy plísňová infekce způsobené osteomyelitidu, se používají léky proti plísním.

Léky proti bolesti mohou být také použity v případě, že stav je příčinou ti diskomfort.

Lidé s chronickou osteomyelitidou bude obvykle vyžadují kombinaci antibiotik a chirurgického zákroku. Operace mohou být použity k odstranění kosti, do kanalizace hnis z rány nebo abscesu, nebo odstranit a nahradit společnou vyměnit, pokud by to bylo příčinou infekce.

V případě, že je rozsáhlé poškození kosti, bude nutno chirurgicky odstranit nemocnou kost a tkáň. Tento postup je znám jako debridement.

Hyperbarická oxygenoterapie

Debridement mohou často nechávají prázdné místo v kosti, který je někdy nabitý materiál antibiotiky-naložený. V některých případech, je zapotřebí více operací k léčbě infekce.

V některých případech může být nutné pro přenos svalů a kůže z jiné části těla k opravě tkáně, obklopující postižené kosti.

Někteří výzkumníci tvrdí, že určitý typ léčby tzv hyperbarickou nechirurgické kyslíku mohou být užitečné při léčbě případů akutní i chronické osteomyelitidy, které nereagují na konvenční léčby.

Při hyperbarické oxygenoterapie, ty jsou umístěny ve speciálně navrženém prostoru, podobně jako dekompresní komory používané potápěči.

Komora se naplní kyslíkem, podávány v mnohem vyšším tlaku (hyperbarické), než je normální úroveň kyslíku v atmosféře. Vysoké hladiny kyslíku jsou myšlenka k urychlení hojení a zpomalit šíření infekce.

Tam je v současné době pouze omezené důkazy podporující účinnost hyperbarické kyslíkové terapie pro léčbu osteomyelitidy. Z dostupných důkazů se zdá, že je velmi účinný při léčbě osteomyelitidy spojený s vředy diabetické nohy.

Nicméně, National Institute of Health and Care Excellence (NICE) doporučují, aby kyslíková terapie by měly být použity pouze k léčbě vředů diabetické nohy jako součást klinického hodnocení.

Antibiotika jsou léky používané k léčbě – a, v některých případech se zabránilo – bakteriální infekce