operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu je postup používaný k léčbě šedého zákalu, kde změny v čočce oka příčinou zataženo, rozmazané nebo mlhavé vidění.

Je to provedeno nejčastější operace., S více než 300,000 postupů prováděných každý rok.

Katarakty dochází, když změny v čočce oka způsobí, že se stane méně transparentní. Objektiv je krystalická struktura, která je umístěna těsně za svého žáka, který je černý kruh ve středu oka.

Kdy světlo vstoupí do oka, prochází transparentní vrstvy tkáně v přední části oka (rohovky) a objektiv, který se zaměřuje na světlocitlivé vrstvy buněk v zadní části oka (sítnice).

Katarakta někdy začnou vyvíjet v čočce člověka s přibývajícím věkem (šedého zákalu spojené s věkem), zastavení část světla dopadajícího na sítnici. To může mít vliv na Váš zrak, takže je stále zataženo, rozmazané nebo mlhavé.

I když šedý zákal jsou často spojovány s věkem, ve vzácných případech dětí se rodí s šedým zákalem nebo malými dětmi je (dětství očních zákalů) se může vyvinout.

Šedý zákal

Toto téma se zaměřuje na chirurgii pro dospělé s šedým zákalem.

Mírné zakalení čočky je normální součást stárnutí. Významný oblačnost, nebo šedý zákal, obvykle dostanou se pomalu zhoršuje v průběhu času. Chirurgie k jejich odstranění je jediný způsob, jak obnovit vidění.

Nicméně, operace není nutná, pokud váš zrak není významně ovlivněna a nemáte obtíže, které provádějí každodenní úkoly.

Operace šedého zákalu je k dispozici na Pokud máte potíže s činnostmi, jako je čtení, řízení, nebo péči o někoho ve vaší péči.

Přečtěte si více o tom, kdy je operace šedého zákalu provedena.

Operace šedého zákalu je poměrně jednoduchý postup, který obvykle trvá 30 až 45 minut.

Když je operace šedého zákalu doporučil?

To je často provádí jako jednodenní chirurgie v místním znecitlivění, což znamená, že budete vzhůru v průběhu řízení a může jít domů ve stejný den.

Během operace, bude lékař provést malý řez (incize) do oka tak, aby mohli odstranit postiženou čočku. Poté, co byla odstraněna, malý plastový objektiv nazývá nitrooční implantát nebo nitrooční čočka se vloží.

Pokud máte šedý zákal na obou očích, budete mít dvě oddělené operace provádí několik týdnů. To dává poprvé očí léčit a času pro váš zrak k návratu.

Přečtěte si více o tom, jak operace šedého zákalu se provádí.

Operace

Budete normálně moci jít domů několik hodin poté, co operaci šedého zákalu, ale budete muset zařídit, aby někdo vás vyzvedne a odveze Vás doma.

Take it easy pro první dva nebo tři dny po operaci a ujistěte se, že použít libovolnou oční kapky jste vzhledem k tomu, zatímco v nemocnici.

Můžete pokračovat v tom většinu svých běžných činností po operaci šedého zákalu, když budete muset nedotýkejte oka nebo jak něco v něm, jako je mýdlem a vodou, po dobu několika týdnů.

Dostat se zpátky k normálu

Přečtěte si více o zotavuje z operace šedého zákalu.

pohled většiny lidí zlepší brzy poté, co operaci šedého zákalu, i když vaše vize mohou být rozmazané po dobu několika dní.

Nakonec byste měli být schopni

Většina lidí musí nosit brýle na blízko nebo na dálku vidění – nebo obojí – po operaci šedého zákalu. Je to proto, že umělé implantáty čoček nemůže soustředit na celé řadě různých vzdálenostech.

Chirurg bude obvykle usilovat o cílenější vidění na dálku, se závislostí na brýle na čtení pro zblízka práci, i když to závisí na síle vašich brýlí a individuálních okolností.

S brýlemi, většina lidí má dost dobrou úroveň vize, aby byl schopen řídit a provádět každodenní činnosti bez jakýchkoliv problémů.

Výsledky operace katarakty

Vaše vize nemusí být obnoveny k normálu, pokud máte také další podmínku oční nebo ve vzácném případě závažné komplikace.

Riziko závažných komplikací rozvojových v důsledku šedého zákalu, je malý.

Jaká jsou rizika a komplikace?

Nejčastější komplikací je stav nazývaný zadního pouzdra zakalení (PCO), což může způsobit vaše vize, aby se stal opět zakalená. V PCO, kožní či membrány roste přes zadní části čočky implantátu měsíců či let později.

Pokud je to nutné, PCO se může zpracovat jednoduchou laserovou oční chirurgii postup odříznout membrány.

Jiná rizika nebo komplikace operace katarakty jsou mnohem vzácnější a mohou zahrnovat

Většina komplikace, které mohou potenciálně vznikají po operaci šedého zákalu lze léčit pomocí léků nebo dalšího chirurgického zákroku, a obvykle nemají dlouhodobý vliv na vaši vizi.

Nicméně, tam je velmi malé riziko – zhruba 1 z 1000 – o trvalou ztrátu zraku v léčeného oka v přímém důsledku operace.

Více informací o rizicích operaci šedého zákalu.

21/01 /

########

Zjistěte, proč šedý zákal se často vyskytují u starších lidí a jak mohou být léčeny

Vše, co potřebujete vědět o optiky, zrak testů a optických poplatků