Nízký krevní tlak (hypotenze) – Příčiny

Nízký krevní tlak (hypotenze) má mnoho možných příčin, od životního stylu, na léky nebo podkladové zdravotní stav.

V některých případech může být jen výsledkem být zdravý a aktivní nebo tendence, které jste zdědili od svých rodičů.

V průběhu celého dne, to je normální krevní tlak se liší v závislosti na tom, co děláte. Stres v práci, venkovní teplota a vaše strava to vše by mohlo ovlivnit Váš krevní tlak čtení.

geny

To je důvod, proč je důležité, krevní tlak se kontroluje za podobných podmínek pokaždé s cílem zajistit výsledky jsou konzistentní.

Pokud je váš krevní tlak čtení je nízká, Váš lékař nejprve posoudit, zda by byla ovlivněna

Stáří

Pokud je váš krevní tlak je stále považována za nízkou poté, co vzal v úvahu tyto faktory mohou existovat jiná příčina. Některé možnosti jsou popsány níže.

Některé studie ukazují, nízký krevní tlak je genetická. Pokud vaši rodiče mají nízký krevní tlak, je možné jej mohl dědit z nich.

Váš krevní tlak se obvykle zvyšuje, jak si s přibývajícím věkem, ale pokles krevního tlaku z pohybu nebo jedení je více společného s věkem.

Některé typy léků může způsobit snížení krevního tlaku, včetně následujících

Váš lékař bude diskutovat o možných nežádoucích účinků, které s sebou při předepisování léků, a váš krevní tlak bude pečlivě monitorovat, pokud jste považováni za rizika hypotenze.

Dehydratace může dojít, pokud dojde ke ztrátě tekutin, a to buď přes kůži z nadměrného pocení v horkém počasí, nebo z gastrointestinálního traktu v důsledku zvracení nebo průjem.

Jako příklady stavů a ​​chorob, které mohou vést ke snížení krevního tlaku jsou uvedeny níže. Delší klid na lůžku může také nižší krevní tlak.

Léky

Nízký krevní tlak může být někdy způsobeno anémie, kde množství hemoglobinu v krvi je nižší než normální úroveň nebo jsou méně červených krvinek než je obvyklé.

Dehydratace

Nemoc nebo základní zdravotní stav

Podmínkou srdce, jako jsou srdeční choroby nebo srdeční infarkt, může způsobit snížení krevního tlaku, protože vaše srdce nemusí být schopné pumpovat krev kolem vašeho těla.

Neurologické poruchy, jako je Parkinsonova choroba, jsou podmínky, které ovlivňují nervy. Nízký krevní tlak může nastat, pokud součástí vašeho nervového systému s názvem je ovlivněn autonomní nervový systém.

Váš autonomní nervový systém reguluje tělesné funkce, které nepracují, aktivně přemýšlet o tom, například pocení a trávení. To také řídí rozšíření a zúžení krevních cév.

Jestliže je tu problém s autonomním nervovým systémem, vaše cévy mohou zůstat příliš široká, což může způsobit snížení krevního tlaku.

Mít stav, který ovlivňuje tvorbu některých hormonů v těle může také způsobit snížení krevního tlaku. Příklady jsou diabetes a Addisonova nemoc.

V Addisonova choroba, imunitní systém napadá a poškozuje nadledvinek, dvě malé žlázy nad ledvinami, které produkují hormony kontrolovat váš krevní tlak a udržovat rovnováhu soli a vody v těle.

Nízký krevní tlak může dojít také v případě stát nadledviny poškozeny – například z důvodu infekce nebo nádor.

Nízký krevní tlak, ke kterému dochází poté, co stála dlouhou dobu (nervově zprostředkované hypotenze) se stane, když vaše tělo řekne mozek váš krevní tlak je příliš vysoká, když je to vlastně příliš nízká. To způsobí, že váš mozek zpomalí tep, což dále snižuje krevní tlak.

Vážné zranění a šok

Nízký krevní tlak může být způsobena závažná poranění a popálenin, zejména pokud ztratíte hodně krve. Nízký krevní tlak může také dojít, pokud jdete do šoku po vážném zranění.

Septický šok a syndrom toxického šoku

Septický šok a syndrom toxického šoku jsou způsobeny bakteriálními infekcemi. Bakterie napadají stěny malých krevních cév, což způsobuje jejich úniku tekutiny z krve do okolních tkání. To způsobí výrazný pokles krevního tlaku.

Anafylaktický šok

Anafylaktický šok, nebo anafylaxe, je způsoben alergické reakce. V průběhu alergické reakce, tělo produkuje velké množství chemické látky zvané histamin, který způsobuje vaše rozšíření cév, což vede k náhlému těžkou pokles krevního tlaku.

kardiogenní šok

Kardiogenní šok nastane, když vaše srdce nemůže dodat dostatek krve do těla, což vede k poklesu krevního tlaku. Tato situace může nastat v průběhu infarktu.

22/05 /

Lidé s diabetem mají větší pravděpodobnost vzniku srdečních chorob. Naučte se, jak snížit riziko