Neplodnost – Příčiny

Neplodnost může být způsobena mnoha různých věcí. 25% párů, příčina nemůže být identifikován.

Neplodnost je nejčastěji způsobena problémy s ovulací (měsíční uvolnění vajíčka). Některé problémy zastavení ženy uvolnění vajíčka vůbec, a některé způsobují vejce která má být uvolněna během několika cyklů, ale jiné ne.

Problémy ovulace může dojít v důsledku mnoha podmínek, jako je například

Neplodnost u žen

Vejcovody jsou trubky po kterém cestuje vajíčko z vaječníku do dělohy. Vajíčko je oplodněno, jak to cestuje dolů vejcovody. Když dosáhne dělohy, to se implantuje do podšívky dělohy, kde se nadále rozrůstá.

V případě, že děloha nebo vejcovody jsou poškozené, nebo přestat pracovat, může být obtížné představit si přirozeně. K tomu může dojít na základě řady faktorů, uvedených níže.

Neplodnost u mužů

Pánevní chirurgický zákrok může někdy způsobit poškození a zjizvení na vejcovody.

Krční chirurgie může také někdy způsobit zjizvení, nebo zkrácení děložního čípku (hrdla dělohy).

Když jste ovulaci, hlen v děložním hrdle se stává tenčí, takže spermie mohou plavat přes to snadněji. Pokud to je problém s vašimi hlenu, může to ztížit otěhotnět.

Myomy jsou benigní (non-rakovinný) nádory, které rostou v, nebo kolem, děloze. Submukózní myomy vyvíjet ve svalu pod vnitřní výstelky děložní stěny a růst do střední části dělohy.

Submukózní myomy může snížit plodnost, ačkoli přesně tak, jak to dělají, není dosud znám. Je možné, že myom může zabránit embryo od implantace se do dělohy.

Endometrióza je stav, kdy malé kousky děložní sliznice, známý jako endometrium, začnou růst na jiných místech, jako jsou vaječníky.

To může způsobit neplodnost, protože nové přírůstky tvoří srůsty (Lepící oblastech tkáně) nebo cysty (tekutina-naplněné vaky), které mohou blokovat nebo zkreslovat pánev. Ty ztěžují vejce, které mají být uvolněny a stát se implantuje do dělohy.

Neplodnost u mužů i žen

To může narušit tak, že folikul (prostor naplněný kapalinou, ve které vejce se vyvíjí) dozrává a uvolňuje vajíčko.

Zánětlivé onemocnění (PID) je infekce horních ženského pohlavního ústrojí, který zahrnuje dělohu, vejcovody a vaječníky. To je často výsledkem sexuálně přenosné infekce (STI). PID může poškodit a jizva vejcovody, takže je prakticky nemožné, aby vejce na cestu dolů do dělohy.

Některé ženy si vybrat, které mají být sterilizovány, pokud nechtějí mít další děti.

Sterilizace zahrnuje blokuje vejcovody, aby bylo nemožné, aby vejce cestovat do dělohy. Tento proces je zřídka reverzibilní, a pokud máte sterilizace zvrátit, to nemusí nutně znamenat, že budete se opět plodný.

Vedlejší účinky některých typů léků a léků může ovlivnit vaši plodnost. Tyto léky jsou uvedeny níže.

Nelegálních drog, jako je marihuana a kokain může vážně ohrozit plodnost, což ovulaci (měsíčního cyklu, kdy je vajíčko uvolněné z vaječníků) obtížnější.

Neplodnost u žen je také spojeno s věkem. K největšímu poklesu plodnosti začíná v polovině třicátých let. Mezi ženami, které jsou 35, bude 95% otěhotnět po třech letech má pravidelný nechráněný pohlavní styk. U žen, které jsou 38, bude pouze 75% otěhotnět po třech letech má pravidelný nechráněný pohlavní styk.

Mužská neplodnost je způsobena abnormální spermatu (tekutina obsahuje spermie, která je ejakulaci během pohlavního styku). Možné příčiny abnormální sperma zahrnují

Varlata jsou zodpovědné za produkci a skladování spermií. Pokud jsou poškozeny, může to vážně ovlivnit kvalitu vašich spermatu. K tomu může dojít, pokud máte, nebo jste měli v minulosti některý z následujících

Varlata mohou produkovat spermie, ale to nemůže dosáhnout své sperma. Absence spermií ve vašich spermatu je známý jako obstrukční azoospermií. To by mohlo být způsobeno zablokování v jednom z malých trubek, které tvoří váš reprodukční systém, které mohly být způsobeny infekce nebo chirurgický zákrok.

Vasektomie je chirurgický postup pro mužskou sterilizaci. To zahrnuje řezání a utěsnění chámovodů (trubic, které nesou spermie z vašeho varlata), aby vaše sperma již nebude obsahovat žádnou spermie. Vasektomie lze zvrátit, ale zvraty obvykle nejsou úspěšné.

Někteří muži docházet k problémům ejakulace, že může být obtížné pro ně k ejakulaci. Jiné problémy zahrnují ejakulace

Hypogonadismus je abnormálně nízká hladina testosteronu – mužského pohlavního hormonu, který je zapojen do tvorby spermií. To by mohlo být kvůli nádoru, přičemž nelegální drogy nebo Klinefelterův syndrom (vzácná genetická stav, kdy je člověk narodí s extra chromozomu ženské).

Některé typy léků může někdy způsobit problémy s neplodností. Tyto léky jsou uvedeny níže.

Nelegálních drog, jako je marihuana a kokain může ovlivnit také kvality spermatu.

Nadměrné pití alkoholu může poškodit kvalitu svého spermatu. Pokyny vydané Národním institutem pro zdraví a péče Excellence (NICE) uvádí, že pokud lidé následovat oddělení doporučení Health pití ne více než tři až čtyři jednotek alkoholu denně, je nepravděpodobné, že bude ovlivněna jejich plodnost. Nicméně, pít více, než by to mohlo ztížit otěhotnět.

Existuje mnoho faktorů, které mohou mít vliv na plodnost u mužů i žen. Ty jsou uvedeny níže.

Být nadváhou nebo obezitou snižuje jak mužskou a ženskou plodnost. U žen, nadváha může mít vliv na ovulaci. Podváhy může mít také vliv na plodnost, zejména u žen, které nebude ovulovat, jsou-li těžce podváhou.

Existuje několik PPI, které mohou způsobit neplodnost. Například, chlamydie mohou poškodit vejcovody u žen, a způsobit otok a bolestivost v šourku (váčku obsahujícího varlata) u mužů.

Stejně jako to ovlivnilo váš obecný a dlouhodobý zdravotní stav, kouření může mít i nepříznivý vliv na plodnost. Přečtěte si více informací o odvykání kouření.

Expozice některých pesticidů, kovy a rozpouštědel může mít vliv na plodnost u mužů i žen.

Pokud vy nebo váš partner jsou ve stresu, může to mít vliv na váš vztah. Stres může přispět ke ztrátě libida (sexuální touhy), což může snížit frekvenci pohlavního styku. Těžká stres může ovlivnit také ženské ovulaci a produkci spermií mez.

15/07 /

15/07 /

Jak se dostat tento problém diagnostikovat a možnosti léčby k dispozici