náměsíčnost

Náměsíčnost je, když někdo chodí nebo provádí komplexní činnost, aniž by úplně vzhůru.

Obvykle se vyskytuje v období hlubokého spánku. To je na jeho vrcholu během první části noci, takže se obvykle objevují v prvních několika hodinách po usnutí.

Náměsíčnost může začít v jakémkoliv věku, ale je častější u dětí. To je si myslel, že nejméně 20% dětí náměsíčným krokem zabřednout alespoň jednou. Nejvíce poroste z ní v době, kdy dosáhnou puberty, ale někdy může přetrvávat do dospělosti.

Tato stránka vysvětluje

Proč někteří lidé náměsíčným krokem zabřednout

Co se stane, když člověk sleepwalks

Proč někteří lidé náměsíčným krokem zabřednout

Co dělat, když zjistíte, že někdo náměsíčnost

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Ošetření pro náměsíčnost

předcházení nehodám

Přesná příčina náměsíčnosti není známa, ale zdá se k běhu v rodinách. Jsi větší pravděpodobnost, že náměsíčným krokem zabřednout, pokud ostatní členové vaší blízké rodiny má nebo měl náměsíčnost chování nebo noční děsy.

Následující věci mohou vyvolat náměsíčnost nebo aby to bylo ještě horší

Co se stane, když člověk sleepwalks

Ostatní poruchy spánku, které mohou způsobit, že se často probudí náhle v noci, jako obstrukční spánkové apnoe a syndrom neklidných nohou, mohou také vyvolat náměsíčný epizodu.

Podniknout kroky, aby se zabránilo některé z těchto spouštěčů, jako například zvýšení, že jste dostatek spánku a práce na strategiích pro řešení a snížit stres, často pomůže (viz léčby náměsíčnost níže).

Některé epizody náměsíčnosti mohou zahrnovat člověk jen sedí na posteli a rozhlédl se, stručně budou uvedena zmatený, zatímco v jiných osoba může vstát z postele a chodit kolem, otevřené skříně, obléknout se nebo jíst, a mohou se objevit v pohybu. V krajních případech se člověk může jít ven z domu a provádět složité činnosti, jako je řízení motorových vozidel.

Zatímco náměsíčnost, oči jsou obvykle otevřeny, i když člověk bude vypadat rovně přes lidi, a ne rozpoznat. Často mohou dobře manévrovat kolem známých předmětů.

Co dělat, když zjistíte, že někdo náměsíčnost

Máte-li mluvit s osobou, která je náměsíčnost, mohou částečně reagovat nebo říkat věci, které nedávají smysl.

Většina náměsíčnost epizody trvají méně než 10 minut, ale může být i delší. Na konci každé epizody, osoba může probudit, nebo se může vrátit do postele a jít spát. Nebudou obvykle mít žádnou vzpomínku na to v dopoledních hodinách, nebo mají nerovnoměrný paměti. Pokud se probudila, zatímco náměsíčný, osoba může cítit zmatený a ne si vzpomenout, co se stalo.

To nejlepší, co dělat, když vidíte někoho, náměsíčnost je, aby se ujistil, že jsou bezpečné.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Jemně vést je zpátky do postele tím, že je uklidňující. Pokud nerušeně, budou často vracet znovu usnout. Někdy jemně probuzení osobu poté, co plně vyjít z epizody, před jejich vyřízení spát, bude bránit další epizodu vznikající ze stejného hlubokého spánku cyklu.

Nekřič nebo vylekat osobu a nesnažte se fyzicky bránit jim, pokud jsou v nebezpečí, protože mohou ohánět.

Příležitostné náměsíčnost epizody nejsou obvykle potřebují lékařskou pomoc. Náměsíčnost je zřídka znakem nic vážného a může dostat lepší s časem, a to zejména u dětí.

Nicméně, měli byste zvážit vidět svého lékaře, pokud se vyskytují často, že jste se dotyčná osoba může být vystaveni riziku zranění sebe nebo někoho jiného, ​​nebo epizody pokračovat nebo začít v dospělosti je náměsíčný epizody.

Váš lékař vás může odkázat do specializovaného spánku centra, kde může být historie spánku vy nebo vaše dítě podrobněji popsán, a je-li studie potřeby spánku uspořádány tak, aby vyloučit další podmínky, které by mohly být čímž dojde k náměsíčnost, jako obstrukční spánkové apnoe syndrom neklidných nohou.

Neexistuje žádná specifická léčba náměsíčnost, ale to obecně pomáhá, aby se pokusili získat dostatek spánku a pravidelný a relaxační rutina před spaním.

Ošetření pro náměsíčnost

Můžete najít na následující doporučení ochotný

Přečtěte si, jak k zavedení pravidelné spaním rutiny a zdravého spánku tipy pro děti.

předcházení nehodám

Léky se obvykle používá k léčbě náměsíčnost. Nicméně, léky, jako jsou benzodiazepiny nebo antidepresiva jsou někdy používána, pokud náměsíčným krokem zabřednout často nebo je tu riziko bys mohl vážně zranit sebe nebo ostatní. Tyto léky mohou pomoci navození spánku a může snížit frekvenci náměsíčnost epizod.

Terapie, jako kognitivně behaviorální terapie (CBT) nebo hypnoterapie může být někdy užitečné.

Je důležité, aby oblastí vašeho domova, kde se člověk může Sleepwalk bez křehkých nebo potenciálně škodlivé objekty a odstranit všechny položky mohli zakopnout. Je to také dobrý nápad, aby okna a dveře zamčené.

Pokud vaše dítě sleepwalks, nenechte se spát na horním lůžku palandou. Možná budete chtít, aby se vešly bezpečnostní brány v horní části schodiště.

Je také důležité, aby hlídání dětí, příbuzní nebo přátelé, kteří se starají o vaše dítě v noci vědět, že vaše dítě může náměsíčným krokem zabřednout, a co mají dělat, když se to stane.

2.07 /

2.07 /

Rozdíl mezi těmito dvěma a rady o tom, co dělat

Nechte si poradit v otázkách společné problémy se spánkem mají vliv na kojence, děti a mládež

Jak se vypořádat s problémy se spánkem u malých dětí, včetně častého bdění a nočních můr