Meningitida – Léčba

Lidé s podezřením na meningitidu se obvykle muset podstoupit vyšetření v nemocnici a možná bude muset zůstat v nemocnici na ošetření.

Několik testů mohou být provedeny k potvrzení diagnózy a zda tento stav je výsledkem virovou nebo bakteriální infekcí.

Tyto testy mohou zahrnovat

Jak bakteriální meningitidy mohou být velmi vážné, bude léčba antibiotiky obvykle začínají dříve, než je diagnóza potvrzena a bude zastaven později, pokud testy ukazují, že podmínka je způsobena virem.

Ošetření v nemocnici se doporučuje ve všech případech bakteriální meningitidy, protože tento stav může způsobit vážné problémy a vyžaduje pečlivé sledování.

Závažná virová meningitida může také být léčena v nemocnici.

procedury zahrnují

Lidé s meningitidou muset zůstat v nemocnici několik dní, a v některých případech může být nutná léčba po dobu několika týdnů.

Dokonce i po návratu domů, může to být chvíli trvat, než se cítíte úplně zpět k normálu.

Mohou být také požadovány další léčba a dlouhodobá podpora, pokud se vyskytnou nějaké komplikace meningitidy, jako je ztráta sluchu.

Budete obvykle moci jít domů z nemocnice, pokud vy nebo vaše dítě má mírný zánět mozkových blan a testy ukazují, že to je způsobeno virovou infekcí.

Tento typ meningitidy se obvykle lépe o sobě, aniž by způsobovaly závažné problémy. Většina lidí se cítí lépe během 7-10 dnů.

Do té doby, může pomoci

Riziko, že někdo s meningitida šíření infekce pro ostatní je obecně nízká. Je-li však někdo myslel, že je vysoké riziko nákazy, mohou být podána dávka antibiotik jako preventivní opatření.

To může zahrnovat každého, kdo byl v delším úzkém kontaktu s někým, kdo vyvinul meningitidy, jako je například

Lidé, kteří měli jen krátký kontakt s někým, kdo vyvinul meningitidu se obvykle není nutné brát antibiotika.

jednotky intenzivní péče (JIP) jsou specializované nemocniční oddělení. Oni sledovat a léčit lidi v kriticky nemocného nebo nestabilním stavu