Ménierova nemoc – Léčba

Léčba může obvykle pomáhají kontrolovat příznaky ménierova nemoc, ačkoli tam je současně žádný lék.

Vaše ušní, nosní a krční (ORL) specialista a lékař vám může pomoci spravovat své příznaky. Možné procedury zahrnují

Lékař a ORL specialista vám mělo poskytnout poradenství šité na míru vašim individuálním potřebám, a měly by vypracovat plán, který vám pomůže spravovat vaše příznaky.

Léčba v průběhu útoku

V některých případech je k dispozici léčba může záviset na tom, co na místní Clinical provozu Group (CCG), může poskytnout.

Během útoku ménierova nemoc, může Vám být předepsány léky k léčbě příznaků závratě, nevolnost a zvracení.

Prevence útoků

To je obvykle prochlorperazin, nebo antihistaminika. Pokud se tyto práce, může být dána zásobu udržet, takže je můžete rychle vzít během útoku.

Prochlorperazin může způsobit nežádoucí účinky, včetně třes (třepání) a nedobrovolné těla či pohyby obličeje. To může také někteří lidé cítí ospalost.

Zkontrolujte příbalovou informaci, která přichází s užíváním svého léčiva Úplný seznam možných nežádoucích účinků, nebo si přečtěte více o prochlorperazinu.

Pokud narazíte na zvracení během svých útoků, můžete si vzít typ prochlorperazinu s názvem Buccastem. To přijde jako tableta, kterou umístíte mezi dásní a tváři, na vnitřní straně úst. Tableta se rozpouští a je absorbován do těla.

Antihistaminika vám mohou být předepsány patří cinnarizin, Cyklizin a Promethazine teoklát.

Antihistaminika mohou způsobit ospalost. Bolesti hlavy a podrážděný žaludek jsou také možné vedlejší účinky. Zkontrolujte příbalovou informaci, která přichází s užíváním svého léčiva Úplný seznam možných nežádoucích účinků, nebo si přečtěte více o vedlejší účinky antihistaminik.

Během útoku, vzít si léky co nejdříve a chytit nejbližší dostupný podporu. Dostat se do polohy, ve které se cítíte nejvíce stabilní a pohodlná, a držet nehybně jako je to možné. Pokud potřebujete přesunout, učiňte tak pomalu a opatrně. Zavřete oči nebo je ponechat pevně na objekty před vámi, a ne rychle otočit hlavu.

léčení tinnitus

Jakmile Vaše příznaky začnou zlepšovat, je to nejlepší, aby postupně pokusit se pohybovat, protože to podporuje váš mozek používat svůj zrak a další smysly ke kompenzaci za problémy ve svém vnitřním uchu.

Léčení nedoslýchavosti

vestibulární rehabilitace

Pokud trpíte těžkou vertigo, závratě, nevolnost a zvracení během útoku ménierova nemoc, budete možná muset být aplikován s prochlorperazinu lékařem.

Pokud trpíte těžkou závrať s nebo bez nevolnosti během útoku, lékař Vám může také předepsat tabletu Buccastem která rozpouští velmi rychle v ústech (viz výše).

Ve zvláště závažných případech může být nutné být přijat do nemocnice dostávat nitrožilní tekutiny (přes žíly), aby si udrželi dostatečnou hydrataci.

Váš lékař může předepsat léky zvané betahistin, které pomáhají snižovat četnost a závažnost útoků z ménierova nemoc, nebo vám může být doporučeno změnit své stravovací návyky.

Ačkoli to nebylo prokázáno, že trvale účinné, po dietu bez přidané soli může pomoci někteří lidé řídit jejich symptomy. Je možné, že tento typ stravy může změnit tekutiny ve svém vnitřním uchu.

Aby nedošlo k nadměrné kofein, který se nachází v nápojích, jako jsou čaje a kávy, je také obvykle doporučuje.

Betahistin se předpokládá, že snížení tlaku tekutiny ve svém vnitřním uchu, a tím zmírňuje příznaky Menierova nemoc. Váš lékař může doporučit snaží, aby zjistili, jestli pomáhají.

Betahistines jsou obvykle k dispozici ve formě tablet, které mají být přijata třikrát denně. Váš lékař bude diskutovat o tom, jak dlouho budete muset vzít za, což by mohlo být několik týdnů, nebo až jeden rok. Možné vedlejší účinky zahrnují bolesti hlavy, žaludeční nevolnost a vyrážka.

Chirurgie

Řada různých způsobů léčby může být použita k léčbě tinnitu způsobeného Menierova nemoc. Některé možnosti zahrnují

Podpůrné skupiny a charity

Přečtěte si více o léčbě hučení v uších.

Ménierova nemoc a placebo efekt

Můžete zaznamenat trvalou ztrátu sluchu, pokud ménierova nemoc je uprostřed nebo na konci své etapách. Ménierova nemoc má tendenci, aby se vám více citlivý na hlasité zvuky, a také ztěžuje pro vás rozlišovat nízko posazený zvuky.

Existuje celá řada sluchadel k dispozici. Slyšení terapeutů a organizací, jako je například akční o nedoslýchavosti, vám může poskytnout užitečné rady pro nakládání s ztrátu sluchu.

Přečtěte si více o léčbě ztrátu sluchu.

Vestibulární rehabilitace (VRT) je obvykle poskytován sluchovým specialisty nebo fyzioterapeuta. Váš lékař může být schopen vás odkázat na VRT, i když to bude záviset na dostupnosti ve vaší oblasti.

Vestibulární terapeut nebo speciálně vyškolený fyzioterapeut může pomoci zlepšit rovnováhu tím, že učí vám vestibulární rehabilitační techniky. Tato cvičení vás naučí, jak se vypořádat s matoucí signály přicházející z vnitřního ucha. Ty naučil používat alternativní signály z očí, kotníků, nohou a krku, aby vám v rovnováze.

Vestibulární terapie se obvykle používá ve středních nebo pozdních stadiích Menierovy choroby, po těžký záchvat závrati se zastaví, ale když se problémy s rovnováhou může zůstat.

V některých případech může být možné použít VRT bez odborné pomoci. Výzkum ukázal, že někteří lidé mohou zlepšit jejich symptomy pomocí svépomocných VRT brožur. Nicméně, měli byste to konzultovat se svým lékařem. Pokud je to pravděpodobné, že bude užitečný, můžete si stáhnout kopii těchto brožur z Menièrovou Society.

V těžkých případech, chirurgie může být ke kontrole, útoky závratí. Nicméně, chirurgické zákroky jsou obvykle používány pouze tehdy, pokud jiné typy léčby selhaly.

Typ operace máte, bude záviset na vašich příznaků, a to, zda jsou ovlivněny obě uši. Ty by mohly mít

Nedestruktivní chirurgie může být použit, pokud váš sluch do postiženého ucha je “společensky adekvátní” (můžete slyšet zvuky, které jsou pod 50 decibelů). Tento typ operace si klade za cíl změnit průběh ménierova nemoc tím, že snižuje závažnost a frekvenci vašich příznaků.

Druhy nedestruktivní operaci zahrnují

Národní institut pro zdraví a péči Excellence (NICE) má více informací o micropressure terapii pro ménierova nemoc.

V selektivně destruktivní chirurgii, rovnováha část vnitřního ucha je zničen s lékem zvaným gentamicin. To je vstřikován skrze ušního bubínku (tenké vrstvy tkáně, která odděluje vnější ucho od středního ucha) a vstupuje do labyrintu (systém trubek ve vnitřním uchu).

Gentamicin by měla hlavně váhu poškodit část svého ucha, ale je tu riziko, že by mohlo dojít k poškození sluchu stejně.

Někteří chirurgové dávají přednost použít gentamicin přímo do vnitřního ucha během menšího provozu. To znamená, že může ovládat přesné dávky gentamicinu, které projde do ucha.

Destruktivní operace může být považována, pokud pouze jedno ucho je ovlivněn Menierova nemoc. Slyšení v postiženém uchu, musí být považována za “společensky neadekvátní” (nemůžete slyšet dost, aby fungovaly v sociálních situacích). Jako přibližné vodítko, pokud nemůžete slyšet zvuky pod 50 decibelů, což může počítat jako společensky neadekvátní.

Destruktivní chirurgie se používá k zničit část své vnitřní ucho příčinou vašich Vertigo útoky. Nicméně, tyto operace může způsobit trvalou ztrátu sluchu ošetřené ucho, takže budou považovány pouze tehdy, pokud jste již trvale kráceného slyšení v postiženém uchu.

Destruktivní chirurgie může být provedeno

Po operaci bude váš další ucho převzít své sluchu a rovnováhy funkce.

Existuje jen velmi málo klinických studií při pohledu do účinnosti operaci ménierova nemoc, což je důvod, proč je chirurgický zákrok zřídka v úvahu. Pokud váš ORL specialista si myslí, že mohou mít prospěch z chirurgie, budou diskutovat o postup a žádná další rizika podrobně s vámi.

Existuje několik podpůrných skupin a charity, které mohou poskytnout užitečné informace a rady o bydlení s ménierova nemoc. Mohou také dostat do kontaktu s jinými lidmi s podmínkou.

Viz žijící s ménierova nemoc pro více informací.

Placebo efekt je neobvyklý psychologický efekt, který může nastat, když se člověk dostane “fiktivní” léky, jako je například cukr pilulku. Cítí se lépe po užití pilulky, protože si myslí, že jsou dána skutečné léky.

Ačkoli tam je omezené vědecké důkazy, které naznačují, že mnohé z svépomocných opatření a procedur používaných pro ménierova nemoc jsou trvale účinné, mohou pomoci někteří lidé ovládat své příznaky, protože placebo efektu.

Více informací o placebo efektu.

16/01 /

16/01 /

Kognitivně behaviorální terapie (CBT) je druh řešení problémů terapie – se dozvědět více zde

Dnešní sluchadla jsou štíhlejší, lehčí a menší než kdy předtím. Přicházejí v funky barvách, příliš