Mallet prst

Mallet prst je zranění ke konci prstu, který způsobuje, že se ohýbat ve směru dlaně.

Nebudete moci narovnat konec prstu, protože šlachy spojující sval na prst kost je natažené nebo natržené.

Prst bude také bolestivé a oteklé. Někdy malý fragment kosti utrhne se šlachou.

Mallet prst je nejčastěji způsobena drobného poranění, jako je chytání prst na oděvu nebo lůžkovin.

Je to také běžné sportovní zranění, a to zejména v oblasti sportu, kde míč nebo jiný objekt může narazit na konec prstu.

V některých případech, palička prst může být způsobeno řezu na konec prstu na straně nehtu.

Co bych měl dělat?

Pokud si myslíte, že máte kladivo prst, jděte do nejbližší drobnými zraněními jednotky nebo nehody a mimořádné události (A & E) oddělení se, že to dlahy.

To měli udělat co nejdříve – Dřívější se léčí, tím lepší výsledek.

Snažte se, aby vaše ruka zvedl, dokud vás lékař vidí. To pomáhá snížit jakékoli otok a bolest.

Sundat prstýnky na postiženého prstu, jako otok může být obtížné je odstranit později, nebo mohou snížit přívod krve do prstu.

Můžete si vzít over-the-counter lék proti bolesti, jako je paracetamol nebo ibuprofen, k úlevě od bolesti.

Jakmile je váš prst dlahy, aplikovat ledový obklad několikrát denně po dobu 10 až 20 minut může také pomoci snížit bolest a otok.

Jak se léčí?

Prst se umístí do plastové dlahy, která ji udržuje přímý, s koncovým spojem lehce ohnuta dozadu. I nadále budete moci ohnout prst v prostředním kloubu.

Někdy vlastní dlaha je vyrobena pomocí terapie týmem z povolání, jestliže standardní jedno nezapadá dobře.

Dlaha je nahraný na, a musí nosit den a noc po dobu 6 až 12 týdnů, aby oba konce roztrhané šlachy, aby zůstali pohromadě a léčit. Mělo by být odstraněny pouze za účelem čištění.

Je to opravdu důležité, aby konec prstu neprohýbá v době, kdy je to dlahy, protože by to mohlo zpomalit hojení a snížit účinnost léčby.

Jak zajistím, aby můj prst a dlahu čisté?

Prostřední kloub prstu je ponechán volný, takže můžete i nadále pohybovat, aby se zabránilo tuhosti vyvíjí.

Pouze byste měli potřebovat chirurgický zákrok, pokud se prst kost má zlomené – známý jako palička zlomeniny nebo kostnaté zranění paličkou – nebo v neobvyklé situaci, kdy paličku prst nedokáže vyléčit.

Dlahy prst musí být udržovány v čistotě a suchu po celou dobu. V případě, že pokožka zvlhne uvnitř dlahy, stane se velmi bolestivé.

Jak dlouho bude trvat, než léčit?

Je důležité, aby umýt jak prst a dlahu alespoň jednou denně, podle těchto pokynů

Váš palička prst by měl uzdravit během 6 až 12 týdnů, po uplynutí této doby budete moci znovu použít prst. Můžete být doporučeno, aby i nadále nosit pouze dlahu v noci na další až čtyři týdny.

Někdy je třeba jen vidět specialistu jednou, jako ruka fyzioterapeut může převzít vaší péči. Budou vám poskytne cvičení provádět doma s cílem zabránit tuhosti v prstu.

V závislosti na vaší práci, můžete požadovat pracovní volno. Je důležité, aby se zabránilo sporty zahrnující ruce, zatímco vaše zranění se hojí.

To může trvat i několik měsíců získat plně funkční. Zarudnutí, otok, citlivost a kůže kolem konce prstu jsou společné pro tři nebo čtyři měsíce po úrazu, ale obvykle usadit nakonec.

Zlomeniny zahrnující článek prstu také zvyšují riziko artritidy v budoucnu.

Může být ponechány s malou bouli na horní straně kloubu a mírnou ztrátou schopnosti narovnat kloubu – to nikdy opravdu jede úplně vrátí do normálu. Nicméně, prst by se obecně fungují dobře.

18/03 /

18/03 /

Zjistěte, jak zjistit, zda je prst zlomený, a kam se obrátit, aby si to léčit

Tyto léky byste měli vzít k léčbě bolesti závisí na tom, jaký typ bolesti máte