makulární díra

Makulární díra je malá mezera, která se otevírá ve středu sítnice, v oblasti zvané makula.

Sítnice je citlivé na světlo fólie na zadní části oka. Ve středu je makuly – část odpovědný za střední a jemný detail vize potřebných pro úkoly, jako je čtení.

V časných stádiích, je makulární díra může způsobit rozmazané a zkreslené vidění. Rovné linie může vypadat zvlněná nebo uklonil a můžete mít problémy se čtením malý.

Po chvíli se může zobrazit malou černou náplast nebo náplast “chybějící” ve středu vaší vizi. Nebudete cítit žádnou bolest a stav nevede k úplné ztrátě zraku.

Operace je obvykle zapotřebí opravit otvor (viz níže). To je často úspěšné, ale musíte být vědomi možných komplikací léčby. Vaše vize se nikdy úplně vrátí do normálu, ale je to obvykle lepší tím, že chirurgický zákrok.

Nevíme, proč makulární díry rozvíjet. Naprostá většina případů se stalo spontánně (bez zjevné příčiny). Nejčastěji vliv na lidi ve věku 60 až 80, a jsou dvakrát častější u žen jako mužů.

Proč se to stalo?

Jedním z možných Rizikovým faktorem je stav nazývaný vitreomacular trakce. Jak člověk stárne, sklivce želé ve středu oka začíná odtáhnout od sítnice a makuly v zadní části oka. Pokud jsou některé z sklivce želé zůstává připojena, může to vést k makulární díry.

Několik případů může být spojeno s

Pokud jste rozmazané nebo zkreslené vidění, nebo je tu černá skvrna ve středu vašeho zraku, viz co nejdříve svého lékaře nebo očního lékaře. Budete pravděpodobně odkazoval se na oftalmologovi (specialista na očních onemocnění).

Pokud máte makulární díru a nemusíte hledat pomoc, bude váš centrální vidění pravděpodobně dostat se postupně hůře. Po roce, budete moci přečíst i největší na oční test graf.

Tam je důkaz, že relativně časná léčba (během několika měsíců) dává lepší výsledky, pokud jde o zlepšení zraku.

Je tu velmi malá šance, že díra může zavřít a léčit sám, takže z tohoto důvodu, váš oční lékař může chtít sledovat její průběh, než doporučí léčbu.

Co bych měl dělat?

Makulární díra lze často opravit pomocí operace nazývá vitrektomie, s vnitřní omezující membrány (ILM) kůry a plynu.

Pokud jste měli díru po dobu kratší než jeden rok, je tu kolem 90% šance operace bude úspěšná při zavření. Více než 70% lidí úspěšně léčených bude schopen číst dva nebo tři další řádky na standardní vidění grafu, ve srovnání s hodnotou před operací.

I v případě operace nedosahuje tento stupeň zlepšení, bude váš zrak alespoň ustálí, a možná zjistíte, máte menší zkreslení vidění.

V menším počtu pacientů, díra není ukončena navzdory operaci, a centrální vize může dále zhoršovat. Nicméně, druhá operace může ještě být úspěšný v uzavření otvoru.

Jaká je léčba úspěšná, a jak to je?

Pokud je makulární otvor způsobený vitreomacular trakcí, může být možné, aby ji léčit injekcí ocriplasmin do oka. Injekce pomáhá sklivce želé odděleně od zadní části oka a umožňuje makulární otvor uzavřít. Tato léčba je úspěšná při uzavírání makulární díru do asi 40% případů.

Injekce trvá několik sekund a budete mít lokální anestetikum, jako oční kapky nebo injekce, takže nebudete cítit žádnou bolest. Budete podávat také oční kapky se rozšířit svou žáka, takže oční lékař může vidět zadní části oka.

Injekce ocriplasmin je obvykle k dispozici pouze v časných stádiích, zatímco makulární otvor je menší než 400 mikrometrů široké, ale způsobuje závažné symptomy.

Co vitrektomie operace obnáší?

Ocriplasmin může způsobit mírné vedlejší účinky, které obvykle Jdi pryč, jako je například

Malé množství lidí, se mohou vyvinout více závažné vedlejší účinky, jako je znatelné ztrátě zraku, rozšíření makulární díry nebo odchlípení sítnice. Chirurgie je obvykle zapotřebí k nápravě makulární díra zvětšení nebo odchlípení sítnice.

Nebudete moci řídit po injekci, protože oční kapky příčinou vaše vize bude rozmazaný. Nicméně, měli byste mít normální, pohodlné vidění pozítří.

V případě, že injekce ocriplasmin nepodaří uzavřít makulární díra, která se stane asi v 60% případů, bude potřeba chirurgický zákrok vitrektomie uzavřít makulární díru a zlepšit vidění.

Makulární chirurgie díra je forma klíčovou dírkou chirurgie prováděné pod mikroskopem.

Tři malé řezy (jeden milimetr ve velikosti) jsou provedeny v oční bělmo a velmi jemné nástroje jsou vloženy.

Co mohu očekávat po operaci?

Za prvé, že keramické želé je odstraněn (vitrektomie) a poté velmi citlivá vrstva (vnitřní omezující membrány) se opatrně loupanými z povrchu sítnice kolem otvoru, aby se uvolnil síly, které udržují otvor otevřený.

Oko je pak vyplněna s dočasnou plynovou bublinou, která tlačí otvor naplocho na zadní části oka, aby se mohla těsnění.

Musím na pozici sám tváří dolů po operaci?

Bublina plynu bude blokovat vidění, dokud je přítomen, ale pomalu mizí po dobu asi čtyř až osmi týdnů.

Makulární chirurgie díra obvykle trvá 45-90 minut a může být provedeno, když jste vzhůru (v lokální anestezii) nebo spí (v celkové anestezii). Většina pacientů se rozhodnout pro lokální anestetikum, který zahrnuje znecitlivující injekci kolem oka, takže žádná bolest je pocit v průběhu operace.

Můžete být schopni jít domů ve stejný den, ale většina pacientů muset zůstat v nemocnici přes noc.

S plynem na místě, bude vize ve tvém oku je velmi malá – trochu jako mít oči otevřené pod vodou.

Váš zůstatek bude ovlivněna a budete mít problémy rozhodčích vzdálenosti, takže být vědomi kroků a obrubníků. Můžete mít problémy s aktivitami, jako je lití tekutiny nebo vyzvednout objekty.

V 7-10 dnů po operaci, plynová bublina pomalu zmenšuje. Jak se to stane, prostor, který byl zvednut plyn vyplňuje s přirozeným médiem podle vašeho oka a vaše vize by měla začít zlepšovat.

Jsem schopen cestovat po operaci makulární díry?

To obvykle trvá šest až osm týdnů za plyn pro získání vstřebává a vize s cílem zlepšit.

Co když budu potřebovat další operaci krátce po mém léčení?

Vaše oko může být mírně bolest po operaci a pravděpodobně budou cítit citlivé.

Obraťte se na svého očního lékaře okamžitě, nebo jít do nejbližšího očního nehody a mimořádné události (A & E) oddělení Pokud kdykoliv

Když se vzbudíte, bude vaše oko bude ořezán s ochranným plastovým krytem nahraném nad ním. Vložka a kryt mohou být odstraněny den po operaci.

Pokud jste měli celkovou anestézii, nebudete moci opustit nemocnici, ledaže je odpovědná dospělá je zde, aby vám pomohou dostat domů.

Budete obvykle předepsány dva nebo tři typy kapek, aby přijaly po operaci

Budete pak znovu vidět na klinice asi dva týdny po operaci, a pokud je vše v pořádku, budou kapky se sníží v průběhu následujících týdnů.

Poté, co doma, budete muset strávit několik hodin v průběhu dne s hlavou které se konalo v klidu a v určité poloze, tzv gesta.

Cílem ležet nebo sedět tváří dolů je udržet bubliny plynu v kontaktu s otvorem v maximální možné míře, aby ji povzbudit ji ukončit.

Tam je důkaz, že leží tváří dolů zlepšuje úspěšnost větších otvorů, ale to nemusí být nutná pro menší otvory.

Mohu jet po operaci?

Pokud budete požádáni, aby udělat nějaké polohy lícem dolů, musí být hlava umístěna tak špičku nosu bodů rovnou na zem. To by mohlo být provedeno sedí u stolu nebo přilnavá na břiše na posteli nebo pohovce. Lékař Vám poradí, zda je potřeba to udělat, a pokud ano, na jak dlouho.

Kolik času budu potřebovat volno?

Jaké jsou možné komplikace makulární chirurgie díry?

Možná zjistíte, že je užitečné přečíst Moorfields Eye Hospital instrukce k pooperační pózování (PDF, 1.7MB).

Pokud je lícem dolů gesta nedoporučuje, může být jednoduše řečeno, aby se zabránilo ležet na zádech po dobu nejméně dvou týdnů po operaci.

Budete se muset spát s hlavou na jedné straně, spočívající na ucho. Můžete být požádáni, aby se zabránilo spaní na zádech po dobu alespoň jednoho měsíce po operaci, aby se ujistil, plynová bublina je v kontaktu s makulární dírou co nejvíce.

Pokud nemůžete ležet na vaší straně, měli byste spát podepřená polštáři, takže jste v úhlu 45 stupňů.

Pokud máte obavy o spacích pozic, poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou.

Nesmíte letu nebo cestovat do vysoké nadmořské výšky na souši, zatímco plynová bublina je stále v oku (až 12 týdnů po operaci).

Máte-li ignorovat, bude bublina expandovat ve výšce, což způsobuje velmi vysoký tlak uvnitř oka. To bude mít za následek silné bolesti a trvalou ztrátu zraku.

Pokud budete potřebovat celkovou anestézii, zatímco plyn je stále v oku, je důležité, řeknete anesteziologa, takže se mohou vyhnout určitým anestetiky, které mohou způsobit expanzi bubliny.

Ne – plynová bublina bude i nadále přítomen v oku za šest až osm týdnů po operaci, takže během této doby nelze řídit vozidlo z jakéhokoliv druhu.

Jak úspěšná je makulární chirurgie díra?

Žádný z těchto vyloučení platit, jakmile se plyn úplně absorbován. Určitě jste si všimli bublinu smršťování a bude si vědom, když to bylo úplně pryč.

Mohu vytvořit makulární díru ve svém druhém oku?

Většina lidí bude potřebovat nejméně dva týdny volno, i když to bude záviset do určité míry na druhu práce, kterou děláte a rychlosti zotavení. Poraďte se se svým lékařem.

Jak se liší od makulární degenerace související s věkem?

Je nepravděpodobné, že budete trpět škodlivé účinky na makulární operaci díry.

Nicméně, měli byste si být vědomi těchto šesti možných komplikací

Nejdůležitějším faktorem v předpovídání, zda se otvor uzavře v důsledku chirurgického zákroku, je délka doby, otvor se pohybovalo.

Pokud jste měli díru po dobu kratší než šest měsíců, tam je asi 90% šance vaše operace bude úspěšná (9 z 10 Operace bude úspěšně uzavřít díru).

Pokud byla přítomna po dobu jednoho roku nebo více otvor, to úspěšnost klesá na asi 60%.

Většina lidí má určité zlepšení zraku poté, co se zotavil z operace. Přinejmenším, operace normálně brání svůj zrak dostat ještě horší.

Váš lékař s vámi mluvit podrobněji o tom, co má za následek můžete očekávat od chirurgického zákroku.

I v případě operace není úspěšně korigovat svou centrální vidění, je makulární díra nikdy ovlivňuje vaše periferní vidění, takže byste nikdy úplně slepý od tohoto stavu.

Po pečlivém zkoumání druhého oka, váš chirurg by měl být schopen říct riziko vzniku makulární díru v tomto oku.

U některých lidí je to krajně nepravděpodobné, v jiných je tu jeden z 10 pravděpodobnost vzniku makulární díru do druhého oka.

Je velmi důležité sledovat jakékoliv změny ve vizi svého zdravého oka a hlásit do svého očního specialisty, praktickým lékařem nebo oční optik naléhavě.

Makulární otvor, není stejná jako makulární degenerace, i když mají vliv na stejnou oblast oka a někdy může být oba přítomny na stejném oku.

Věkem podmíněné makulární degenerace je poškození makuly, což vede k postupné ztrátě centrálního vidění. Je to jasné, co ji způsobuje, ale stárnu, kouření a rodinnou anamnézu stavu je známo, že zvyšují riziko.

22/05 /

22/05 /

JavaScript a Flash Player je zapotřebí k zobrazení volby nástroje.

JavaScript může být zapnuto prostřednictvím vašich možností prohlížeče. Pokud nemáte verzi Flash Player si můžete stáhnout zdarma Adobe Flash Player od Adobe Systems Incorporated první.

JavaScript a Flash Player je zapotřebí k zobrazení volby nástroje.

JavaScript může být zapnuto prostřednictvím vašich možností prohlížeče. Pokud nemáte verzi Flash Player si můžete stáhnout zdarma Adobe Flash Player od Adobe Systems Incorporated.

Media Poslední aktualizace

Pokud lékař navrhl možná budete potřebovat operaci, je tato příručka pro vás

Téměř 2 miliony lidí. jsou ovlivněny zhoršeným zrakem. Ale s správné pomoci, váš zrak může být maximalizována