Leukoplakie – Příčiny

V několika případech leukoplakie, je příčina neznámá (idiopatické).

Leukoplakie je nejčastěji spojena s podráždění sliznic (měkkých tkání), uvnitř úst, v důsledku použití látek jako je tabák a alkohol.

Užívání tabáku je myšlenka výrazně zvýšit riziko vzniku leukoplakie. Lidé, kteří kouří, jsou považovány za více ohroženi dostat leukoplakie než ti, kteří nemají.

Tabák

Riziko je vyšší u lidí, kteří používají bezkouřové tabákové výrobky, jako jsou žvýkací tabák nebo betelových přípravků, jako jsou například Paan. Studie prokázaly, že pravidelnými uživateli betel ořechy jsou 25 krát větší pravděpodobnost vzniku leukoplakie než neužívají.

Těžká konzumace alkoholu je také myšlenka výrazně zvýšit své šance na rozvoj leukoplakie. Těžkých pijáků jsou osmkrát vyšší pravděpodobnost vzniku leukoplakie než abstinenti.

Alkohol

Nadměrné pití pije více, než je doporučená denní limit pro konzumaci alkoholu, což je 3-4 jednotek alkoholu u mužů a 2-3 jednotky pro ženy.

Nárazové pití může také zvýšit riziko vzniku Leukoplakia nebo ústy rakoviny.

Další možné příčiny bílými skvrnami v ústech, které lze odlišit od leukoplakie zahrnují

Afty je způsobena skupinou kvasinek zvané Candida. Leukoplakie spojena s candida infekce, je známý jako kandidové leukoplakie.

Infekce lidským papilomavirem na (HPV) Bylo také navrženo jako možný rizikový faktor pro leukoplakie. Tento odkaz je v současné době vyšetřován.

Další možné příčiny bílými skvrnami

Chcete přestat kouřit? Některé malé změny životního stylu by mohlo pomoci odolat pokušení rozsvítit