Kurděje – Příčiny

Kurděje je způsobena nedostatkem vitamínu C ve stravě.

Pokud vaše tělo nemá dostatek vitaminu C, nemůže produkci nového kolagenu (nalezený v mnoha různých typů tkání těla, včetně kůže a kosti protein). Bez nové dodávky kolagenu, se tkáň těla začínají rozkládat a zhoršit.

V rozvinutém světě, i když někdo má relativně nezdravou a nevyváženou stravu, by měl poskytnout dostatečný přísun vitamínu C. Proto je pro kurděje vyvíjet, tam jsou obvykle dalších faktorů, které přispívají, jako je například

V mnoha částech světa, kurděje u dětí, je poměrně vzácný. Obvykle se vyskytuje díky kombinaci rodičů bytí nízký příjem a vědět něco o výživě. Například v roce 2009, případ kurděje byl hlášen u dítěte, jehož strava pouze se skládala z chleba a džem.

Nicméně, zpoždění nebo neúspěšná odstavu kojenců a batolat do pevné stravy může také vést k kurděje, pokud tyto děti nejsou uvedeny doporučené doplnění vitamínů A, C a D od šesti měsíců věku, nebo v případě, že pijete méně než 500ml vzorce mléka.

Viz vitamíny pro děti pro více informací.

Nedostatek vitaminu C

I když kurděje je vzácná. Výzkum ukázal, že značný počet lidí, kteří mohou mít nedostatek vitamínu C.

Nicméně, je to možné získat dobrou zásobu vitaminu C jíst hodně ovoce a zeleniny. Dobrou zprávou je, že to nemusí stát hodně dostat své 5. den.

Přečtěte si více o tom, jak dostat své 5. den na rozpočet.

Podvýživa je závažný stav, který nastane, když strava člověka neobsahuje správné množství živin