Kapavka – Léčba

Kapavka je obvykle léčen krátkodobým antibiotik.

Léčba se doporučuje v případě,

Ve většině případů se léčba zahrnuje má jeden antibiotické injekce (obvykle v oblasti hýždí a stehen), následované jedním antibiotik tablety. Někdy je možné mít další antibiotika tabletu namísto injekce, pokud dáváte přednost.

sexuálních partnerů

Máte-li jakékoli příznaky kapavky, jedná se obvykle zlepší během několika dní, i když to může trvat až dva týdny, než jakékoliv bolesti v pánvi nebo varlata odejít úplně. Krvácení mezi obdobími nebo těžké období, by se měla zlepšit v době vašeho příštího období.

Navštěvovat navazující schůzku týden nebo dva po ošetření se obvykle doporučuje, aby další zkouška může být provedena s cílem zjistit, jestli jste jasná infekce.

Léčbě děti s kapavkou

Měli byste se vyhnout sexu, dokud vy (a váš partner) byly ošetřeny a vzhledem k all-clear, aby se zabránilo re-infekce nebo přenosu infekce na někoho jiného.

Pokud se vaše příznaky nezlepší po léčbě, nebo si myslíte, že jste byl znovu infikován, navštivte svého lékaře nebo zdravotní sestry. Léčba může být nutné opakovat, jinak budete muset další testy pro kontrolu dalších problémů.

Kapavka je snadno předávány intimním pohlavním stykem. Pokud jste diagnostikována s tím, kdo jste v poslední době měl sex s může mít taky. Je důležité, aby váš současný partner a jakékoliv jiné nedávné sexuální partneři jsou testovány a léčeny.

Vaše místní genitourinární medicína (GUM), nebo na klinice sexuálního zdraví může být schopni pomoci oznámením některý z vašich předchozími partnery vaším jménem.

Kontaktní skluzu mohou být zaslány k nim s vysvětlením, že oni mohou byli vystaveni pohlavně přenosné infekce (STI) a naznačuje, že jít na check-up. Břečka nebude mít své jméno na něm, takže důvěrnost je chráněn.

Děti s náznaky kapavka infekce při porodu nebo kteří mají zvýšené riziko infekce, protože matka má kapavka bude zpravidla podávat antibiotika ihned po jejich narození.

Tato nepoškozuje dítě a pomáhá předcházet slepotě a jiné komplikace kapavky.

Antibiotika jsou léky používané k léčbě – a, v některých případech se zabránilo – bakteriální infekce

Dr. Patrick French, sexuální zdraví expert, odpovídá na otázky o sexu, antikoncepci, příznaky infekce, a další