Hubnutí chirurgie – Rizika

Rychlá ztráta hmotnosti spojené s hubnutí chirurgie může způsobit řadu vedlejších účinků a má řadu rizik.

Ty jsou uvedeny níže.

Komplikace, které mohou nastat v průběhu nebo bezprostředně po operaci zahrnují

Komplikace ihned po operaci

Zatímco hubnutí chirurgie může úspěšně odstranit tuk v těle, nemůže způsobit kůži vrátit se do své pre-obezity těsnost a pevnost.

Proto, pokud jste byli obézní, a to zejména po mnoho let, může být ponechán s nadbytkem záhyby a rohlíky kůže, zejména kolem prsa, břicho, boky a končetin.

nadbytek kůže

Tyto záhyby a rohlíky normálně stanou nejzřejmější 12-18 měsíců po operaci. Mohou vypadat ošklivě a těžko se udržuje v čistotě, takže můžete být náchylnější k rozvoji vyrážky a infekce.

Kosmetické chirurgie může být použit k odstranění přebytečné kůže. Nicméně, jak tato léčba je pro kosmetické a ne z klinických důvodů, není to k dispozici na internetu.

Cena za ukončení léčby odstranění kůže může pohybovat v rozmezí od 1,500 do 6,000 £ £, v závislosti na množství kůže, které je třeba odstranit.

Přibližně 1 v 12 lidí vývoje žlučníkových kamenů po hubnutí chirurgie, obvykle 10 měsíců po operaci.

Žlučové kameny jsou malé kameny, většinou z cholesterolu, které tvoří ve žlučníku.

Ve většině případů, žlučové kameny nezpůsobují žádné příznaky. Nicméně, pokud se stanou v pasti do potrubí (otvor nebo kanál), mohou dráždit a rozpálit žlučník a způsobit příznaky, jako je například

Zatímco většina lidí, kteří podstoupí operaci hubnutí hlásí zlepšení kvality jejich života, může být několik psychosociální účinky spojené s rychlým poklesem tělesné hmotnosti.

žlučové kameny

Někteří lidé hlásili problémy vztah se svým partnerem jako jejich partner začne cítit nervózní, úzkost nebo případně žárlivý o jejich hubnutí.

Psychosociální účinky chirurgie

stomální stenóza

Společenských akcí, které se točí kolem jídla, jako jsou rodinné jídla, může být nepříjemná, jak je to běžné cítit rozpačitě o své snížené schopnosti k jídlu.

Je také běžné, že člověk zažít zhoršení nálady, když jejich hmotnost stabilizuje, zpravidla dva roky po operaci. Je to často proto, že mnoho lidí si uvědomuje, že problémy, které existovaly před chirurgickým zákrokem, jako je finanční starosti nebo potíže při práci, jsou tam pořád.

Možná zjistíte, že je užitečné diskutovat o těchto otázkách s lidmi, kteří také měli hubnutí chirurgie. Na webových stránkách britský Obezita Chirurgie pacient asociace obsahuje adresářová služba podpůrných skupin ..

Přečtěte si více informací a tipy na zabývající se psychosociálními vlivy chirurgie, jako je stres, úzkost nebo deprese.

Častou komplikací u lidí s žaludeční bypass je to, že otvor (stomie), spojující jejich žaludek váček jejich tenkého střeva se stává zúžen a může dojít k zablokování kusem potravy. Toto je známé jako stomálním stenóza a předpokládá se, že se vyskytují v jedné pětině lidí s žaludeční bypass.

Nejčastějším příznakem z stomálním stenózy je úporné zvracení.

Stomální stenózy mohou být léčeny řízení malou pružnou trubici, která je známá jako endoskopu, na místě stomatu. Balón připojené k endoskopu je nahuštěna na odblokování stomie.

Nejlepší způsob, jak zabránit stomální stenózy je vždy snížit jídlo na malé kousky, žvýkat na kousky pečlivě a vyvarovat pití během jídla. Přečtěte si více o životě po hubnutí chirurgie.

Žaludeční band skluz

Žaludeční kapela prokluzu je komplikace postihuje asi 1 do 50 osob s žaludeční bandáže.

potravinová intolerance

Jak už název napovídá, kapela vyklouzne z polohy. To znamená, že žaludek sáček se stává větší, než by mělo být. To může způsobit příznaky jako

Smrt

Další operace bude nutné opravit pásmo.

Přibližně 1 z 35 lidí s žaludeční bandáže vypracovat potravinové intolerance, často i mnoho let po jejich operaci.

Kteří trpí nesnášenlivostí určitých potravin je, když vaše tělo není schopen tolerovat některých potravin, například červené maso nebo zeleninový salát, což vede k řadě nepříjemných příznaků, jako jsou

Důvodem, proč může intolerance potravin vyvíjet po operaci je nejasný.

Ve většině případů se vyhnout potraviny, které vyvolávají reakci by mělo zlepšit příznaky, ale pokud máte přetrvávající symptomy spojené s řadou různých potravin, může být nutné odstranit kapelu a nahradit ji žaludeční bypass.

Ne chirurgie je zcela bezpečné a všechny chirurgické zákroky s sebou nesou riziko smrti. Nicméně výhled pro hubnutí chirurgie výrazně zlepšila s moderními technikami.

Riziko úmrtí v nemocnici poté, co jakýkoli druh hubnutí chirurgie je okolo 1 do 1000.

Komplikace hubnutí chirurgie, která by mohla vést k smrti zahrnovat

Byla identifikována řada rizikových faktorů, které zvyšují riziko úmrtí během nebo krátce po hubnutí chirurgie. Tyto jsou

Známé rizikové faktory pro plicní embolii zahrnují

Výše uvedené rizikové faktory mohou mít významný vliv na vaše individuální riziko úmrtí. Avšak neléčené obezita, zejména morbidní obezitu, s sebou nese značné riziko předčasné smrti sám.

Ve většině případů, výhody převažují nad riziky chirurgického zákroku u lidí, kteří splňují Národního institutu pro zdraví a kritéria Care Excellence pro hubnutí chirurgie.

Přečtěte si více o tom, kdo může mít hubnutí chirurgie.

26/03 /

26/03 /

Získejte tipy, jak si vytvořit svoje emoční odolnosti, vyrovnat se ztrátou a překonat žárlivost