Homeopatie

Homeopatie je “léčení” založený na použití vysoce zředěných látek, které praktici prohlašují, může způsobit, že tělo léčit sám.

Zpráva 2010 House of Commons Science and Technology výbor pro homeopatii uvedl, že homeopatické léky hrát o nic lepší než placebo, a že zásady, na nichž je založeno homeopatie je “vědecky nepřijatelné”. To je také pohled na hlavního lékaře, profesora Dame Sally Davies.

Tato stránka pokrývá

Homeopatie je komplementární či alternativní medicíny (CAM). To znamená, že homeopatie se liší v důležitých ohledech od léčby, které jsou součástí běžného západní medicíny.

Je založen na sérii nápadů vyvinutých v 1790s německý lékař volal Samuel Hahnemann.

Centrální princip “léčení” je to, že “jako se léčí podobným” – to látka, která vyvolává určité příznaky, může také pomoci odstranit tyto příznaky. Druhý centrální princip je založen na způsobu ředění a třepání, tzv succussion.

Co je homeopatie?

Praktici věří, že čím je látka zředí tímto způsobem, tím vyšší je jeho síla k léčbě příznaků. Mnoho homeopatických léků se skládají z látek, které byly zředěných mnohokrát ve vodě, dokud není žádná nebo téměř žádná z původní látky doleva.

Homeopatie se používá k “léčit” extrémně široký rozsah podmínek, včetně fyzikálních podmínek, jako je astma a psychické stavy, jako jsou deprese (viz Kdy se používá?).

Existují rozsáhlé zkoumání účinnosti homeopatie. Neexistuje žádný kvalitní důkazy o tom, že homeopatie je účinná jako léčba jakéhokoliv zdravotního stavu (viz Co můžeme usuzovat z důkazů?).

Homeopatie není k dispozici na všech oblastech země. Dvě nemocnice poskytují homeopatii, a některé praktiky GP nabízejí také ji.

Homeopatie je obvykle praktikována soukromě a homeopatické léky jsou k dispozici od lékárnách. Cena za úvodní konzultaci s homeopat se může lišit od okolo 20 £ 80 £. Homeopatické tablety nebo jiné výrobky obvykle stojí kolem £ 4 k £ 10.

Když poprvé vidět homeopata budou vás obvykle zeptat na jakýchkoli zvláštních hygienických předpisů, ale také o své všeobecné pohody, emocionální stav, životní styl a stravu.

Funguje to?

Na základě toho bude homeopat rozhodne o průběhu léčby, který nejčastěji má podobu homeopatických léků daných jako pilulka, kapsle nebo tinktury.

Váš homeopat může doporučit, aby se zúčastnit jednoho nebo více navazující schůzky, takže lze posoudit účinky nápravného opatření na své zdraví.

Homeopatie se používá pro velmi širokou škálu zdravotních podmínek. Mnoho praktiků věří, že homeopatie může pomoci s žádnou podmínku.

Mezi nejčastější podmínky, které lidé vyhledávají homeopatickou léčbu jsou

Že je k dispozici na?

Neexistuje žádný kvalitní důkazy, že homeopatie je účinná léčba těchto nebo jakýchkoli jiných zdravotních podmínkách.

Někteří lékaři také tvrdí, že homeopatie může prevenci malárie nebo dalších nemocí. Neexistuje žádný důkaz podporovat toto a ne vědecky věrohodné tak, že homeopatie může zabránit onemocnění.

Národní institut pro zdraví a péče Excellence (NICE) radí při správném používání léčby. NICE v současné době nedoporučuje, homeopatie by měla být použita při léčbě jakéhokoli zdravotního stavu.

Co mám očekávat, pokud bych to zkusit?

Neexistuje žádný právní předpis homeopatických lékařů .. To znamená, že každý může trénovat jako homeopat, i když nemají žádné vzdělání nebo zkušenosti.

Řada profesních sdružení vám pomůže najít homeopata, který bude cvičit léčbu způsobem, který je přijatelný pro vás.

Homeopatické organizace v Anglii zahrnují

Dobrovolná regulace má za cíl chránit bezpečnost pacientů, ale to neznamená, že existuje vědecký důkaz, že léčba je účinná.

Homeopatické léky jsou obecně bezpečné a riziko závažných nežádoucích vedlejších účinků vyplývajících z přijetí těchto opravných prostředků je myšlenka být malý.

Některé homeopatické léky mohou obsahovat látky, které nejsou bezpečné, nebo že v rozporu s působením jiných léků. Měli byste se poraďte se svým lékařem, než přestanete jakékoli léčby předepsané lékařem nebo se jim vyhnout postupů, jako je očkování ve prospěch homeopatie.

Kdy se používá?

Tam bylo několik hodnocení vědeckých důkazů o účinnosti homeopatie. The House of Commons Science and Technology výboru řekl, neexistuje žádný důkaz, že homeopatie je účinná jako léčba jakékoliv zdravotní stav.

Neexistuje žádný důkaz k myšlence, že látky, které mohou vyvolat některé symptomy také může pomoci s nimi zacházet. Neexistuje žádný důkaz k myšlence, že ředění a třesoucíma látky ve vodě může proměnit tyto látky do léků.

Jaké jsou problémy regulace?

Tyto myšlenky podporují homeopatii nejsou akceptovány vědou hlavního proudu, a nejsou v souladu s dlouhodobým uznávanými zásadami na cestě, že fyzický svět funguje. 2010 Zpráva výboru o homeopatii řekl, že “podobné se léčí podobným” Princip je “teoreticky slabý” a že se jedná o “usadil pohled na lékařské vědy”.

Je třeba poznamenat, například, že mnoho homeopatických léků se ředí do takové míry, že je nepravděpodobné, že by jedna molekula, která zůstávají v konečném lék původní látky. V případech, jako jsou tyto, homeopatické léky se skládají ze nic jiného než voda.

Někteří homeopaté se domnívají, že v důsledku procesu succussion původní látka ponechává “im” sebe sama na vodě. Ale není tam žádný známý mechanismus, kterým k tomu může dojít. Zpráva z roku 2010 řekl: “Považujeme představu, že ultra-ředění může zachovat im látek již rozpuštěných v nich být vědecky nepřijatelné.

Někteří lidé, kteří používají homeopatii může vidět zlepšení svého zdravotního stavu v důsledku jevu známého jako placebo efekt.

Zvolíte-li zdravotní ošetření, které poskytují pouze placebo efekt, můžete přijít o jiné způsoby léčby, která se osvědčila jako účinnější. Více informací o placebo efektu.

15/01 /

Je to bezpečné?

15/01 /

Co můžeme vyvodit z důkazů?

Vše o doplňkové a alternativní medicíny, včetně toho, jak si vybrat lékaře