Guillain-Barré syndrom – Recovery

Většina lidí s Guillain-Barré syndrom se úplně zotaví během jednoho roku.

Někteří lidé trvat jen několik týdnů obnovit. Jiní zažívají opožděné zotavení a může muset strávit až několik měsíců v nemocnici nebo neurologické rehabilitační jednotky.

Nemusí být schopni chodit bez pomoci, mají necitlivost nebo slabost v horních nebo dolních končetin, a můžete mít přetrvávající únava (extrémní únava).

poradenství

Více informací o komplikací syndromu Guillain-Barré.

Tyto terapie mohou být použity k pomoci vaše zotavení.

Fyzioterapie

Poradenství je mluvící terapie můžete najít užitečné, pokud máte syndromu Guillain-Barré, nebo když jste zotavuje z něj. Během poradenství budete moci

Guillain-Barré a Associated Zánětlivá Neuropatie (zisk) se sídlem ve Velké Británii charita nabízet poradenství a podporu osobám postiženým syndromem.

Rehabilitace může pomoci obnovit pohyb a funkce na plný potenciál člověka.

Řada technik se používají k pomoci zmírnit bolest, nepohodlí a svalovou ztuhlost. Tyto zahrnují

Z povolání terapeut bude schopen identifikovat problémy, které Guillain-Barré syndrom způsobuje ve svém každodenním životě, a které vám pomohou vypracovat praktická řešení.

To může zahrnovat

Například, pokud zjistíte, že je obtížné se dostat dovnitř a ven z vany, chytit zábradlí mohl být umístěn v koupelně, aby to jednodušší.

Pracovní lékařství

Více informací o ergoterapii.

Logopedie

Řeč a jazyk terapeut bude schopen pomoci lidem, kteří zažívají

To může zahrnovat míru program cvičení na zlepšení řeči nebo polykání. Pokud je to nutné, může být doporučeno komunikační pomůcky.

Zjistěte, jak fyzioterapie mohou přispět k podpoře hojení a pohody

Zjistěte, jak poradenství, druh terapie mluvit, vám může pomoci, a jak najít poradce

Pracovní terapie poskytuje praktickou podporu lidem, jejichž zdravotní stav se zastaví jim dělat věci, na kterých záleží na ně