Generalizované úzkostné poruchy u dospělých – Self-help

Pokud jste generalizované úzkostné poruchy (GAD), existuje mnoho způsobů, jak pomoci zmírnit příznaky úzkosti sami.

Když jste s diagnózou GAD, může lékař doporučit snaží svépomocné ošetření před tím intenzivnější psychologickou terapii nebo léky.

To obvykle zahrnuje práci z knihy nebo počítačový program zhruba šest týdnů nebo déle. V některých případech může být úzce podporovány vyškoleným terapeutem, který budete mluvit se každý týden nebo dva. Některé léčby zahrnují pouze minimální nebo náhodném kontaktu s terapeutem, který sleduje váš pokrok.

Zkuste knihu nebo on-line kurz

Existuje mnoho knih a kurzy, které vám mohou pomoci naučit vyrovnat se s úzkostí, ale Národní institut pro zdraví a péče Excellence (NICE) doporučuje pouze snaží procedury založené na principech kognitivně behaviorální terapie (CBT).

CBT je druh psychologické péče, které vám mohou pomoci pochopit Váš zdravotní stav lepší a jak vaše problémy, myšlenky, pocity a chování vzájemně ovlivňují. Cílem léčby CBT bázi je pomoci vám naučit se způsoby, jak spravovat vaše obavy úpravou negativní či neužitečné myšlenky a chování.

Cvičit pravidělně

Více informací o svépomocných terapií pro úzkost.

Pravidelné cvičení, a to zejména aerobní cvičení, vám může pomoci v boji proti stresu a uvolnění napětí. To také podporuje váš mozek k uvolnění serotoninu, což může zlepšit náladu.

Příklady dobré aerobní cvičení patří

Měli byste se snažit dělat alespoň 150 minut mírné intenzity cvičení týdně. Mírné-intenzita cvičení by mělo zvýšit svou tepovou frekvenci, a tak vám dýchat rychleji.

Přečtěte si více informací a poradenství o

Stejně jako pravidelné cvičení, naučit se relaxovat je důležité.

Možná zjistíte, relaxační a dechová cvičení užitečné, nebo můžete dát přednost činnosti, jako je jóga nebo pilates, které vám pomohou uvolnit.

Naučte se relaxovat

Můžete také zkusit tento pětiminutovou audioprůvodce pro nakládání s úzkostí.

Vyhněte se kofeinu

Vyvarujte se kouření a pití

Pití příliš mnoho kofeinu může udělat víc nervózní, než je obvyklé. Důvodem je, že kofein může narušit váš spánek a také zrychlit váš tep. Pokud jste unaveni, budete méně pravděpodobné, že bude schopen ovládat své úzkostné pocity.

Vyhnout nápojů obsahujících kofein – jako je káva, čaj, šumivé nápoje a energetické nápoje – může pomoci snížit hladinu úzkosti.

Více informací o vodě, nápojů a vaše zdraví.

Kouření a alkoholu bylo prokázáno, že úzkost horší. Pouze pití alkoholu v moderování nebo odvykání kouření může pomoci snížit úzkost.

Aby se snížilo riziko poškození vašeho zdraví

Čtrnáct jednotek je ekvivalentní na šest pint průměr pevností piva nebo 10 malých skleniček s nízkou pevností vína.

Přečtěte si, jak přestat kouřit může snížit vaše obavy.

Více informací o alkoholových jednotek a odvykání kouření.

Kontakt podpůrné skupiny

Podpůrné skupiny vám mohou poskytnout radu, jak spravovat své úzkosti. Jsou také dobrý způsob, jak se setkat s jinými lidmi s podobnými zkušenostmi.

Příklady podpůrných skupin, které mohou být užitečné zahrnout

Podpůrné skupiny mohou často sjednat face-to-face setkání, kde můžete mluvit o své obtíže a problémy s ostatními lidmi. Mnoho podpůrné skupiny rovněž poskytují podporu a poradenství po telefonu nebo písemně.

Zeptejte se svého lékaře o místních podpůrných skupin, úzkosti ve vaší oblasti, nebo on-line vyhledávání informací o duševní zdraví a podpůrných služeb ve vašem okolí.

01/01 /

########

Průvodce svépomocné terapie, včetně knih, on-line kurzů a telefonní a e-mailové poradenství

Dr. Chris Williams vám dává radu, aby pomohl zastavit strach a úzkost převzetí svého života. Tento podcast je jedním z osmi seriálu pro Moodzone