Gangréna – Příčiny

Gangréna může vyvinout, když je přerušen přívod krve do jedné nebo více oblastí těla.

Tato situace může nastat v důsledku úrazu, infekce, nebo základního onemocnění, které postihuje krevní oběh.

Existuje několik různých typů gangrény, z nichž každý má jinou příčinu. Hlavními typy jsou

Druhy gangrény

Lidé nejvíce ohrožené gangrény jsou ty s podkladovým zdravotního stavu, které mohou mít vliv na cévy a tepny (zvláště je-li to špatně řízené), a ti s oslabeným imunitním systémem.

Podmínky, které mohou mít vliv na cévy a zvyšují riziko vzniku gangrény zahrnují

Kdo je nejvíce ohrožen?

Jako krevní cévy jsou přirozeně úzké, jakékoliv poškození nebo další zúžení má potenciál blokovat průtok krve do části těla a způsobují gangrény.

Lidé s diabetem mají zvýšené riziko vzniku gangrény. Důvodem je, že vysoká hladina cukru v krvi spojené s tímto stavem může poškodit nervy, zejména v nohou, který může dělat to snadné zraníte aniž by si uvědomil.

Vysoká hladina cukru v krvi může také dojít k poškození krevních cév, omezení prokrvení nohou. Méně krve znamená, že vaše nohy budou také dostávat méně nákaza-bojovat proti buňkám, takže rány bude trvat déle léčit a je pravděpodobnější, že nakazit.

Je proto důležité, abyste dbát zvýšené opatrnosti, vaše nohy, pokud máte cukrovku. Více informací o péči o nohy při prevenci sněť.

Jsi také vystaveni zvýšenému riziku vzniku gangrény, pokud narazíte na traumatické poranění nebo vážné poškození na kůži a tkání, jako je například

Tato zranění mohou způsobit náhlou ztrátu krve do oblasti svého těla, a všechny otevřené rány může nakazit s bakteriemi.

Gangréna může dojít také v důsledku infekce, které se vyvíjí v průběhu chirurgického zákroku. Nicméně, s pokroky v chirurgických technik a kontrolu infekcí, šance na sněť rozvíjející se během chirurgického zákroku jsou malé v dnešní době.

Pokud je váš imunitní systém vážně oslaben, drobné infekce může být mnohem vážnější a může vést ke sněti. Slabý imunitní systém může být způsobeno

Avšak z důvodů, které jsou nejasné, gangréna může někdy nastat u mladých a jinak zdravých lidí.

Jak udržet vaše nohy zdravé a vybrat ten správný sportovní obuv, a co dělat, pokud máte páchnoucí nohy