Fluorid

Fluorid je přirozeně se vyskytující minerál nalezeny ve vodě v různých množstvích, v závislosti na tom, kde. ty žiješ.

To může pomoci, aby se zabránilo vzniku zubního kazu, což je důvod, proč je to pro mnoho značek zubní pasty přidá, v některých oblastech, k přívodu vody prostřednictvím procesu nazývaného fluoridace (viz níže).

Zubní kaz, také známý jako zubní kaz nebo zubní kaz, je velkým zdravotním problémem na celém světě a je stále velký problém .. Přesto, že je možné předejít, je to jedna z nejčastějších příčin hospitalizace u dětí.

Zubní kaz je zničení zubní tkáně způsobené kyselinami provedené bakterií v zubním plaku. Zubní plak je lepivý film, který se neustále tvoří na zubech. Pokaždé, když máte sladký jídla a pití, bakterie v plaku produkují kyselinu, která napadá zuby.

Pokud budete jíst ani pít sladké potraviny, často po celý den, budete mít více “útoky kyselin”, což může vést ke vzniku zubního kazu. To může nakonec vést k dutin (jamek) v zubech a infekce, což je důvod, proč zuby někdy je třeba odstranit.

Přečtěte si více o příčinách vzniku zubního kazu.

Zubní kaz

Čistíte zuby důkladně fluoridovou pastou je jedním z nejúčinnějších způsobů prevence zubního kazu.

Řada zubních pastách jsou k dispozici, které obsahují různé úrovně fluoridu. Množství fluoridu, který je v zubní pastě se nachází na straně trubky a měří se v částech na milion (ppm).

Zubní pasty s obsahem fluoridu 1350-1500ppm jsou nejúčinnější. Zubní lékař může doporučit použití vyšší pevností zubní pastu, pokud vy nebo vaše dítě je obzvláště vysoké riziko zubního kazu.

Nepoužívají ústní vodu ve stejnou dobu jako kartáčování. Použijte ji na alternativním době, protože to odplaví fluoridu v zubní pastě

Více informací o péči o vašeho dítěte zuby, dětské zuby, a jak si udržet zuby v čistotě.

Fluorid výplachy úst může být předepsána pro dospělé a děti ve věku osm a výše, kteří mají zubní kaz. Měly by být používány každý den, navíc k čištění dvakrát denně zubní pastu s obsahem alespoň 1350ppm fluorid.

fluorid zubní pasta

Výplachy by měly být použity v různých časech, aby kartáčování, aby se zabránilo mytí zubní pastu z zuby, protože to snižuje blahodárné účinky fluoridu v zubní pastě.

Fluorid lak může být aplikován jak na mléčné zuby a dospělých zubů zubním lékařem. Tento proces zahrnuje malování laky s vysokým obsahem fluoridu na povrch zubu každých šest měsíců, aby se zabránilo rozkladu. Funguje tak, že posilování zubní skloviny, takže je odolnější vůči rozkládat.

Ze tří let, dětem by měla být nabídnuta fluoridů ošetření laku nejméně dvakrát ročně. Fluorid lak by měla být nabídnuta dvakrát nebo vícekrát do roka pro děti všech věkových kategorií s zubního kazu, nebo ty s vysokým rizikem vzniku ji.

Zeptejte se svého zubního lékaře o fluoridu laku. Najít zubaře blízko vás.

Fluoridové zubní ošetření

Většina dodávky vody obsahují určité množství fluoridu a na počátku 20. století bylo zjištěno, že hladiny zubního kazu, které mají být spojeny s hladiny fluoridů v pitné vodě.

To vedlo k zavedení systémů voda fluoridace přidat fluorid pro zásobování vodou s cílem zlepšit zubní zdraví.

Režimy fluorizace vody Společenství byly v provozu více než 70 let, přičemž první program fluoridace byl představen ve Spojených státech v roce 1945. První meritorní systém byl zaveden v Birminghamu v roce 1964.

voda fluoridace Community

Přibližně 5,8 milionu lidí v Anglii dostávají fluoridovaného vodu. To znamená, že fluorid byl přidán tak, aby byl až do asi 1 mg fluoridu na litr vody, což je úroveň, bylo zjištěno, že snížení hladiny zubního kazu.

Rozhodnutí o tom, zda se má přidat fluorid k přívodu vody se provádí jednotlivými místními úřady. Oblasti, kde jsou v současné době režimy fluorizace vody na místě zahrnují díly

V některých částech země, jako je částí severního východu a Středozemí se veřejný vodovod přirozeně obsahuje úroveň fluoridu, který je podobný tomu, který je vidět na schématech. Některé zásoby soukromých vodohospodářských obsahovat více než tuto částku.

Váš místní dodavatel vody by měl být schopen říct, jak moc je fluorid v zásobování vodou a zda je přidán. Většina společností má on-line zařízení, kde můžete použít vašeho směrovacího čísla pro kontrolu vody ve vaší oblasti.

V průběhu posledních 50 let došlo k několika hodnocení bezpečnosti a účinnosti systémů voda fluoridace. Nedávné velké hodnocení, které byly provedeny zahrnují

Celkově tyto názory zjistili, že voda fluoridace Zdá se, že přispěje ke snížení hladiny zubního kazu a nezdá se být spojeno s žádnými významnými zdravotními riziky (viz níže).

Je fluorid bezpečné?

Tam byly některé obavy, že fluorid mohou být spojeny s řadou různých zdravotních podmínek. Recenze rizik (viz výše) se dosud neobjevilo žádný přesvědčivý důkaz na podporu těchto obav.

Nicméně, může někdy dojít tento stav se nazývá fluoróza-li zuby dítěte jsou vystaveni příliš mnoho fluorid, když vyvíjíte. Více informací o péči o dětské zuby.

Mírné fluoróza může být vnímáno jako velmi jemných perleťově bílé čáry nebo flecking na povrchu zubů. Těžká fluoróza může způsobit skloviny zub je, aby se stal Pitted nebo změnit barvu.

Je to neobvyklé. Pro fluoróza být závažné natolik, aby vážně ovlivnit vzhled zubů. To je proto, že jsou obsahy fluoridů ve vodě jsou pečlivě monitorována o pitné vodě inspekce (DWI) a v případě potřeby upravit.

16/11 /

16/11 /

Jak pečovat o své zuby, včetně prohlídek, kartáčováním, šle a bělení

Z kartáčování jejich první zub na jejich první cestu k zubaři, tady je návod, jak se starat o své dětské zuby

Kartáčování dvakrát denně fluoridovou pastou pomůže udržet vaše zuby a ústa zdravé