Floaters – diagnostika

Přestože plováky jsou většinou neškodné a významně neovlivňují svou vizi, měli byste mít své oči zkontrolovat optikem pravidelně (alespoň jednou za dva roky).

Můžete použít postcode zařízení hledání najít optiky ve vaší oblasti.

Informujte svého očního lékaře, pokud si myslíte, že můžete mít vločky. Mohou se zeptat na Váš

Když se podíváme na sítnici

Navštivte svého kontaktologa ihned, jestliže se náhle objeví nový plovák, nebo jestli je rychlý nárůst počtu plováků vidíte. Mohou vás odkázat na oftalmologa (odborník na diagnostiku a léčbu očních podmínek).

Ve vzácných případech, vločky může být příznakem sítnice slzy nebo odchlípení sítnice. Oční lékař bude kontrolovat tím, že zkoumání vaší sítnice (světlocitlivé vrstvy buněk obložení zadní části oka).

jiné testy

Při pohledu prostřednictvím svého žáka, bude oftalmolog mít možnost vidět malou část svého sítnice. Žák je otvor v přední části oka, který zvyšuje a snižuje ve velikosti, v závislosti na světelných podmínkách.

V případě, že oční lékař potřebuje jasnější pohled na sítnici, může být použit postup známý jako dilatace. To je místo, kde se používají oční kapky rozšířit svou žáka, takže celá vaše sítnice může být zkoumána.

Oční lékař může použít nástroj nazvaný štěrbinové lampy zkoumat vaše oči. Štěrbinovou lampou je vybaven objektivem a jasné světlo k tomu, aby uvnitř oka, které mají být zkoumány. Po přezkoumání, vaše vize může být trochu rozmazaný a vaše oči budou citlivé na světlo po dobu několika hodin. Měli byste se vyhnout jízdě, zatímco vaše oči zůstanou rozšířené.

Chcete-li získat lepší pochopení očních příznaků, oční lékař může plnit i jiné testy. Například, oni mohou

Zkouška oční tlak (tonometrie) používá nástroj nazvaný tonometr pro měření tlaku uvnitř vašeho oka (nitrooční tlak).

V průběhu zkoušky se malé množství anestetika a barviva být umístěn do svého rohovky (průhledné vrstvy tkáně, která pokrývá přední část oka).

Modré světlo z hlavy tonometr se bude konat proti oka k měření nitroočního tlaku.

Zjistit, jaké zdravotníky vás bude čekat v místním očním specialistou, jak si stěžovat, pokud se něco pokazí a další užitečné tipy o oční služeb