Epidurální anestezie – Jak to probíhá

Pokud se rozhodnete mít epidurální, procedura bude provedena anesteziologa. Anesteziolog je lékař vyškoleni v poskytování pacientům s úlevu od bolesti během lékařských procedur.

Epidurals jsou uvedeny v dolní části zad. Většina z nich jsou uvedeny zatímco pacient sedí na zem a naklonil se dopředu. Alternativně epidurální může být provedena, když ležíte na boku s kolena vypracovány a bradu zastrčený v.

Lže, nebo sedí v těchto pozicích otevírá prostor mezi kostmi páteře (obratlů) a umožňuje jehla které mají být předány do epidurálního prostoru snadněji. Jedná se o oblast, přes kterou nervy z vaší páteře do vašeho těla projít.

S epidurální

Sterilizační roztok se vtírá do zad a sterilní roušky jsou umístěny přes záda, takže místo vpichu vystavena.

Injekce lokálního anestetika může být poskytnuta, které pomáhají snižovat jakékoli nepohodlí. Dutá jehla je pak vložen a tenkou, plastové trubky (epidurální katétr) prochází středem jehly, do epidurálního prostoru. Epidurální anestetikum může být vstřikována skrz trubici.

Účinky epidurálu

Pokud máte epidurál při porodu, budete potřebovat kapání do ruky, takže tekutiny a léky mohou být věnována s cílem zabránit nízký krevní tlak, což je častý nežádoucí účinek epidurals. Odkapávací vás může omezovat v pohybu kolem volně.

Můžete zaznamenat krátký ostrý pocit, jako lokální anestetikum vstříkne do kůže. Můžete také cítit mírné nepohodlí, když je epidurální jehla umístěna, a je vložen katétr.

Pokud cítíte bolest nebo úrazu elektrickým proudem podobný pocit, informujte svého anesteziologa, protože katetr může být tlačí kořene nervu a může být nutné přemístit.

Krátce poté, co epidurál zažijete vřelé, ztuhlý pocit v dolní části zad a nohou. Vaše nohy mohou cítit těžký a obtížnější se pohybovat. To obvykle trvá asi 20 až 30 minut, než se epidurální, aby plně projeví.

Nervy v močovém měchýři jsou také pravděpodobné, že budou ovlivněny anestetika. To znamená, že nebudete vědět, kdy je močový měchýř plný, a zda je nutné jít na záchod. Aby nedošlo k poškození, bude katétr být použita pro odtok moči z močového měchýře. Váš pocit močového měchýře se vrátí do normálního stavu, kdy je zastaveno epidurální.

Více informací o nežádoucích účincích epidurální.

Zatímco epidurální katétr zůstane v zádech, že mohou být použity k úlevě od bolesti. To může být na několik hodin (během porodu), nebo na několik dní (v návaznosti hlavní břišní chirurgii).

Jak dlouho trvá epidurální vydrží?

Katétr může být připojen k zařízení pro automatizované čerpadlu, aby léky, které mají být navýšen. mohou být také použity čerpadla, která vám umožní ovládat dávky.

Po epidurální

Jsou-li epidurální drogy zastaví, necitlivost obvykle trvá několik hodin před jeho účinky začnou zanikat a pocit začne vracet.

V návaznosti na epidurální anestezie, budete pravděpodobně být poučeni, aby odpočívat v lehu či sedu až do pocitu v nohou výnosů. To může trvat několik hodin a můžete cítit mírné brnění ve vašich vzhledů jako anestetikum vyprchá.

Informujte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud máte pocit, žádnou bolest. Mohou vám dát léky, které pomáhají ovládat.

Po epidurální, budete moci kojit své dítě.

Zjistěte si, co se stane, když jsou přijaty do nemocnice, včetně toho, co formuláře k vyplnění nebo testy podstoupit