Endokarditida – Příčiny

Endokarditida je způsobena bakterií v krevním řečišti množení a šíření přes vnitřní výstelky svého srdce (endokardu). Endokardu se zanítí, způsobuje škody na vaše srdečních chlopní.

Vaše srdce je obvykle dobře chráněna proti infekci, takže bakterie mohou projít neškodně tím. Nicméně, pokud vaše srdeční chlopně jsou poškozené nebo máte umělou ventil, je to jednodušší pro bakterie zakořenit a obešel normální imunitní odpověď na infekci.

Malé shluky bakterií se může vyvinout v místě infekce. Je tu riziko vzniku těchto shluků, které působí v podobným způsobem krevních sraženin, kteří cestují od srdce a blokování prokrvení orgánů. To může způsobit selhání orgánů nebo vyvolat mozkovou mrtvici.

Jak bakterie dostat do srdce

Mezi nejčastější způsoby, jak bakterie mohou vstoupit krev jsou vysvětleny níže.

Každodenní činnosti, jako je čištění zubů nebo žvýkání jídlo, někdy může dovolit bakterie vstoupit do krevního řečiště. Riziko se zvyšuje, pokud vaše zuby a dásně jsou ve špatném stavu, protože to usnadňuje bakterie vstoupit.

Kdo je ohrožen

Bakterie se mohou šířit z místa již existující infekce, jako je například kožní infekce nebo dásní infekce.

Bakterie mohou také vstoupit do vašeho těla v důsledku sexuálně přenosnou infekcí (STI), jako je například chlamydie nebo kapavka.

Jakýkoliv léčebný postup, který zahrnuje uvedení lékařský přístroj uvnitř těla nese malý spojené riziko zavlečení bakterií do krevního oběhu.

Nástroje, které byly spojeny s endokarditidy zahrnovat

Existuje celá řada věcí, které můžete udělat vaše srdce náchylnější k infekci a zvýšit své šance na rozvojových endokarditida. Tyto jsou popsány níže.

choroba srdeční chlopně je obecný termín popisující podmínky, které poškozují ventily srdce. Existují dva typy onemocnění srdečních chlopní známo, že zvyšují riziko vzniku endokarditidy jsou

choroba srdeční chlopně může být buď

Příčiny získaných onemocnění srdeční chlopně zahrnovat

Revmatická horečka je od zavedení antibiotik vzácné. Nicméně, starší lidé, kteří měli revmatická horečka během dětství může pokračovat vyvinout onemocnění srdečních chlopní.

Protetické (umělé) ventily se používají jako náhrada srdeční chlopně, které byly poškozeny onemocněním srdeční chlopně.

Nicméně, bakterie mohou také zakořenit kolem protetických ventilů, což může občas vyvolat endokarditidu. Toto riziko je poměrně nízká, odhaduje na méně než jeden ze 100.

V hypertrofické kardiomyopatie, srdeční sval buňky zvětšené a stěny srdečních komor zahustit. Komory jsou zmenšené, takže nemohou držet hodně krve, a stěny nemůže správně uvolnit a může tuhnout.

Hypertrofickou kardiomyopatií je myšlenka, aby se vyskytnout u 1 500 lidí ..

Lidé, kteří obvykle injekčně ilegální drogy, jako je heroin nebo metamfetamin (pervitin) v žilách mají zvýšené riziko vzniku endokarditidy.

Je to proto, že nesterilizovaným jehly umožňují bakterie vstoupit do krevního řečiště a opakované injekce, aby se kůže více náchylné k infekci.

Endokarditida způsobena houbové infekce je vzácnější než bakteriální endokarditida, a obvykle závažnější. Jsi větší riziko houbové endokarditidy pokud se vám

Ischemická choroba srdeční je nejčastější příčinou úmrtí .. Zjistěte, co dělat, aby se vaše srdce vhodné pro daný účel