Dehydratace – Prevence

Měli byste pít dostatek tekutin T O vyhnout dehydrataci.

Většinu času, můžete zabránit dehydrataci tím, že pravidelně pitné vody po celý den. Být vedena žízeň, ale být vědomi toho, že v horkém počasí, při cvičení i během nemoci, byste měli pít více.

Mírná dehydratace může být vystřídán pít více vody a zředěný ovocný squash. Pokud je to nutné, můžete si koupit orální rehydratační roztoky (ORS) z lékárny. Jako vodítko, procházející bledá nebo jasně zbarvenou moč (Wee) je dobrým znamením, že jste dobře hydratované.

pít pravidelně

Pokud jste aktivní, nebo v případě, že počasí je zvláště horké, tam je větší riziko, že se stanete dehydrataci. Aby se předešlo dehydrataci, měli byste zvýšit příjem tekutin.

Jak různí lidé potí při různých rychlostech, je to velmi obtížné poskytnout konkrétní doporučení o tom, kolik tekutin byste měli pít. Nicméně, měli byste pít více, než je obvyklé při cvičení, a to je obzvláště důležité, aby dobře hydratované, pokud jste cvičení v teplých podmínkách. Důvodem je, že budete potit víc a tekutina bude z vašeho těla ztratilo více rychle.

Nemoc

Zřídka, pít více tekutin, než vaše tělo dokáže zpracovat může snížit množství sodíku (sůl) v krvi. To může vést k vážnému a potenciálně smrtelné onemocnění zvané hyponatremie. Pokud začnete mít pocit nepohodlí a nadýmání od pití, přestat pít a dostatek času na zotavení.

Pokud se vám vaše dítě nebo někdo, o které pečujete je nemocný, a to zejména s horečkou, zvracením nebo průjmem, existuje vysoké riziko dehydrataci, takže je důležité začít nahrazovat tekutiny co nejdříve.

Neexistují žádná specifická doporučení týkající se množství vody nebo jiných kapalin, které děti potřebují.

Nicméně, to je důležité, aby děti nahradit ztracené tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci. Jako dospělí, děti ztrácejí více vody, pokud jsou v teplejších klimatických pásmech a když jsou fyzicky aktivní.

Měli byste dát své dítě zdravé nápoje jako součást celkového zdravé a vyvážené stravy.

Podívejte se na stránku na nápoje a poháry pro více informací a poradenství ohledně konkrétních nápoje pro malé děti.

Pokyny pro děti

Zjistit, kolik je potřeba k pití a jak si vybrat zdravější nealkoholických nápojů

Pokyny o tom, co pije, aby vaše dítě nebo batole, a když, a navíc výběr kádinky nebo pohár pro Vaše dítě