Cystoskopie – Rizika

Cystoskopie je obvykle bezpečný postup a závažné komplikace jsou vzácné.

Občas, mohou nastat problémy s močením nebo infekce se může vyvinout.

Infekce močových cest (IMC) jsou infekce močové trubice, močového měchýře nebo ledvin. Příznaky infekce močových cest mohou zahrnovat

Infekce močových cest

Kontaktujte svého lékaře nebo nemocničního personálu co nejdříve, pokud máte některý z výše uvedených příznaků. Antibiotika mohou být použity k úspěšně léčit většinu UTI.

Někteří lidé je obtížné močení poté, co měl cystoskopii. Toto je známé jako zadržování moči. Retence moči po cystoskopie je neobvyklé u žen, ale muži s již existujícími problémy s močením jsou vystaveni zvýšenému riziku.

Problémy s močením

zadržování moči může být znamením, že vaše močové trubice (trubice, která nese moč z těla) nebo vaše prostaty (u mužů) je oteklé, takže byste měli kontaktovat personál v nemocnici, kde jste měl cystoskopii, pokud dochází k tomuto problému.

V některých případech, tenká trubička s názvem může být nutné dočasně vloženy prostřednictvím močové trubice, aby moč odtok katétr.

Mírné krvácení, které trvá po dobu několika dní, je běžné, které se po cystoskopie, a to zejména v případě, byla pořízena biopsie (vzorek tkáně) v průběhu řízení. Avšak ve vzácných případech, krvácení může být známkou toho, že váš močový měchýř byl poškozen.

Vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud máte přetrvávající či těžké krvácení po cystoskopii, protože možná budete muset mít dočasný katétr vybaveno nebo chirurgický zákrok na opravu jakékoliv poškození močového měchýře.

Krvácení a močový měchýř škody

Pět jednoduchých životní styl tipy, jak udržet vaše ledviny zdravé a dobře fungující