Crohnova nemoc

Crohnova choroba je dlouhodobý stav, který způsobuje zánět sliznice trávicího systému.

Zánět může ovlivnit nějakou část trávicího systému, od ústí k zadní chodby, ale nejčastěji se vyskytuje v poslední části tenkého střeva (ileum) nebo tlusté střevo (tlustého střeva).

Běžné příznaky mohou zahrnovat

Lidé s Crohnovou chorobou někdy jít na dlouhou dobu bez příznaků nebo s velmi mírnými symptomy. Toto je známé jako remise. Prominutí může následovat období, kdy symptomy vzplanout a stávají obzvláště problematické.

Přečtěte si více o příznacích Crohnovy choroby a diagnostice Crohnovy choroby.

Přesná příčina Crohnovy choroby je neznámá. Nicméně výzkum naznačuje kombinace faktorů může být zodpovědný. Tyto zahrnují

Proč se to stane

Více informací o možných příčinách Crohnovy choroby.

Tam je v současné době žádný lék na Crohnovu chorobu, takže Cílem léčby je zastavit zánětlivý proces, zmírnění příznaků (navození a udržení remise) a vyhnout operaci všude tam, kde je to možné.

První ošetření nabídl ke snížení příznaků je obvykle steroidní léky (kortikosteroidy). Pokud to nepomůže, léky k potlačení imunitního systému (imunosupresiva) a léky na snížení zánětu mohou být použita.

V některých případech může být zapotřebí chirurgický zákrok k odstranění zanícené části střeva.

Jakmile Vaše příznaky jsou pod kontrolou (v remisi), může být zapotřebí další léčba pomáhá udržovat toto.

Crohnova choroba je relativně neobvyklý stav. V současné době existuje nejméně 115.000 lidí, kteří žijí s podmínkou ..

Léčení Crohnovy choroby

Crohnova nemoc může postihnout lidi všech věkových kategorií, včetně dětí. Nicméně, ve většině případů první vyvinout ve věku mezi 16 a 30 lety mezi nimi.

Velký počet případů také rozvíjet ve věku mezi 60 a 80 mezi nimi.

Postihuje něco více žen než mužů, ale u dětí jsou postiženy více chlapců než dívek.

Tento stav je častější u bělochů než v černé nebo Asiaté. To je nejvíce převládající mezi židovskými lidmi evropského původu.

Koho se to týká?

Přečtěte si více o léčbě Crohnovy choroby.

V průběhu doby, zánět může dojít k poškození částí trávicího systému, což vede ke komplikacím, jako je zúžení střeva (striktury), nebo kanál vyvíjí mezi koncem střeva a kůže v blízkosti konečníku nebo pochvy (píštěle). Tyto problémy se obvykle vyžaduje chirurgickou léčbu.

Více informací o možných komplikací Crohnovy choroby.

komplikace

Podmínky, které způsobují zánět střev, jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida, jsou známé jako zánětlivé střevní onemocnění (IBD).

To by nemělo být zaměňováno s syndromem dráždivého tračníku (IBS), který je odlišný stav a vyžaduje odlišné zacházení. Nicméně, někteří lidé s IBD mohou mít také IBS.

IBD nebo IBS?

Zjistěte, jak porazit běžných zažívacích potíží, jako je nadýmání a zažívací potíže

Fame Academy hlas trenér Carrie Grant mluví o životě s Crohnovou chorobou, protože jí bylo 18