Colostomie

Kolostomie je chirurgický zákrok, odklonit jeden konec tlustého střeva (tlustého střeva), otvorem v abdominální (břišní) stěny.

Konec střeva se nazývá stoma. Kelímková je umístěn nad stomie pro sběr odpadní produkty, které se obvykle procházejí tlustého střeva a ven z těla přes anu a rekta (zadní průchod).

Kolostomie může být trvalé nebo dočasné.

Odhaduje se, že asi 6400 stálých colostomies se provádějí každý rok ..

Kolostomie může být použit, když je tu problém s rozlohou tlustého střeva. Kolostomie odvádí zažívací odpadu pryč z postižené oblasti, dát mu šanci na uzdravení.

V ostatních případech je kolostomie je vytvořena po odstranění část tlustého střeva a střeva nemůže být spojeny dohromady. To může být pouze dočasné, s další operaci k odstranění kolostomie později, nebo to může být trvalé.

Proto může být zapotřebí kolostomie

Kolostomie mohou být použity k léčbě následujících stavů

Existují dva hlavní způsoby, jak kolostomie se mohou tvořit

Loop colostomies mají tendenci být dočasné a vyžádá si další operaci později zvrátit postup. Je také možné obrátit koncový kolostomie, ale toto je méně běžné. Budete obvykle muset zůstat v nemocnici na 3-10 dní po obrácení kolostomií nebo kolostomií.

Podobný postup, známý jako ileostomie, je někdy používán jako alternativa k kolostomie. To zahrnuje vytvoření střevního vývodu odvedením do tenkého střeva namísto tlustého střeva.

Přečtěte si více o

Je přirozené mít obavy, že vaše day-to-day činnosti budou omezené a že ostatní si všimnout, že jste na sobě kolostomií tašku.

Druhy kolostomie

Nicméně, moderní kolostomie zařízení je diskrétní a bezpečný, a neexistuje žádný důvod, proč byste neměli být schopni dělat činnosti, které předtím netěšili, aniž by docházelo příznaky, které dělaly kolostomie nutné v první řadě.

Přizpůsobení k životu se kolostomie může být náročné, ale většina lidí si zvykli na to v průběhu času.

Budete obvykle vidět odborný stoma sestru před a poté, co měl kolostomie, i když nemusí být schopen vidět před zákrokem, pokud je to provedeno v případě nouze. Specialista stoma sestry, může nabídnout podporu a rady, které vám pomohou přizpůsobit se životu s kolostomií.

Přečtěte si více o

Život s kolostomií

Colostomie Sdružení je vedoucí charity pro lidi v Anglii, kteří žijí s kolostomií.

Jeho webová stránka poskytuje celou řadu užitečných informací, plus výběr produktů, které se mohou hodit. Obsahuje také detaily místních podpůrných skupin.

Colostomie Association

Informace o bydlení s rakovinou, včetně léčby, podporu a různé osobní zkušenosti rakoviny

Fame Academy hlas trenér Carrie Grant mluví o životě s Crohnovou chorobou, protože jí bylo 18