Chronický únavový syndrom – Léčba

Ošetření pro chronickým únavovým syndromem (CFS) mají za cíl pomoci zmírnit symptomy.

Ošetření použité závisí na tom, jak ovlivňuje CFS. Včasná diagnóza, užívání léků ke kontrole určitých příznaků a změnu svého životního stylu mohou všichni pomoci.

CFS může trvat dlouhou dobu, ale léčba často pomáhá zmírňovat příznaky. V průběhu doby, mnoho lidí lepší a znovu plně funkčních lidských životů.

léčebný program

Národní institut pro zdraví a péči Excellence (NICE) radí, že individuální program zacházení by měla být nabídnuta. To bude mít za cíl

Může být nabídnuta léčba je vysvětleno níže, ale pamatujte, že to, co funguje pro jednu osobu, nemusí pracovat pro vás.

životní styl poradenství

Přínosy a rizika každé léčby by měly být vysvětleny na vás, neboť některá léčiva by mohlo vaše příznaky horší.

Vy i lékař léčbu budete rozhodovat o vaší léčebného programu. Máte právo odmítnout nebo odstoupit od jakékoliv léčby doporučenou pro vás.

Pokud se vaše příznaky i nadále zhoršovat několik dní poté, co se snaží určitému ošetření nebo je-li vaše příznaky jsou zvláště závažné, obraťte se na zdravotníka léčení vás. Může být nezbytné změnit svůj léčebný program.

Kognitivně behaviorální terapie (CBT) je druh terapie, která vám pomůže spravovat CFS tím, že mění způsob, jakým si myslet a chovat. To je často používán jako lék na celou řadu zdravotních podmínek.

CBT si klade za cíl pomoci snížit závažnost příznaků a úzkost spojenou s CFS. Funguje tak, že se poškodí nepřekonatelné problémy na menší části, a tím, že rozbije negativní cyklus propojených myšlenek, pocitů, fyzických pocitů a činností.

V ideálním případě by vaše CBT terapeut bude mít zkušenosti v oblasti nakládání s CFS a léčba bude nabízena na základě one-to-one. Léčba bude šité na míru vašim potřebám a mohou zahrnovat některé z následujících

Použití CBT neznamená, že CFS je považován za psychický stav. To je často používán jako lék na různých dlouhodobých stavů, jako je rakovina a revmatoidní artritida.

relapsy

Třídí pohybová terapie (GET) je strukturovaný cvičební program, který si klade za cíl postupně zvyšovat, jak dlouho můžete provést fyzickou aktivitu.

Doplňkové terapie a doplňky

To obvykle zahrnuje cvičení, které zvyšuje tepovou frekvenci, jako je plavání nebo chůzi. Budete mít svůj vlastní cvičební program přizpůsobit svým vlastním fyzických schopností.

GET je třeba provádět pouze vyškolený specialista se zkušenostmi s léčbou CFS, a pokud je to možné, by měla být nabídnuta na bázi one-to-one. Poté, co zjistil, co můžete pohodlně provést již v rámci výkonu (základní linie), budete postupně zvyšovat

Jako součást cvičebního programu se vy a váš terapeut stanovit cíle, jako je budou moci chodit do obchodů nebo provést nějaký zahradničení. To může trvat týdny, měsíce nebo dokonce roky pro vás k dosažení těchto cílů, ale je to velmi důležité, aby nebyla překročena doba trvání cvičení a intenzitu nastavit pro vás.

Vedení aktivita je dalším aspektem vašeho léčebného programu. To zahrnuje nastavení individuálních cílů a postupně se zvyšující hladinu aktivity.

Můžete být požádáni, aby si deník vaší aktuální aktivity a odpočinku vytvořit své základní linie. Činnost pak může být způsobem, najdete zvládnutelné postupně zvyšuje.

Tam je k dispozici pro léčbu CFS specificky žádný lék, ale různé léky mohou být použity také ke zmírnění příznaků onemocnění.

Over-the-counter léky proti bolesti může pomoci zmírnit bolest svalů, bolesti kloubů a bolesti hlavy, které máte. Silnější analgetika mohou být také předepsal lékař, i když by měly být použity pouze na krátkodobém základě.

Pokud máte chronické (dlouhodobé) bolesti, může být odkazoval se na regulaci bolesti klinice. Tam je asi 300 z nich po celé Velké Británii, většinou se nachází v nemocnicích.

Antidepresiva mohou být užitečné pro lidi s CFS, kteří jsou v bolesti nebo problémy se spaním. Amitriptylin je nízké dávky tricyklická antidepresiva, která mohou být předepsány.

Není vhodná pro každého – například, nemusí být vhodná, pokud máte v anamnéze srdeční onemocnění. To může také způsobit nežádoucí účinky, jako je sucho v ústech, rozmazané vidění, závratě a ospalost.

Setkáte-li se silnou nevolnost v důsledku CFS, můžete těžit z druhu léků zvané antiemetikum.

Stejně jako tyto procedury, můžete najít životní styl radu níže užitečné.

Stimulace může být užitečný způsob kontroly symptomů CFS. To zahrnuje vyrovnávání období aktivity s obdobími odpočinku.

Znamená to nepřeháním nebo tlačení se mimo své limity. Pokud jste udělat víc, než jste připraveni, mohlo by to zpomalit váš pokrok v dlouhodobém horizontu. V průběhu času, můžete postupně zvyšovat své doby činnosti, ale zároveň zajistit, že jsou v rovnováze s dobou odpočinku.

Učit se, jak vytěžit maximum z vaší energie pomáhá zvýšit částku, kterou můžete udělat. Nicméně, možná budete muset uspořádat své denní a týdenní aktivity kolem, když můžete být aktivní a kdy budete potřebovat odpočinout.

Máte-li přecházet své aktivity na úrovni, která je pro vás to pravé, spíše než řítí dělat co nejvíce v krátkém časovém úseku, můžete být schopni učinit trvalý pokrok.

Nicméně, tam jsou některé nejasnosti ohledně stimulace. K dispozici je dostatečné důkazy o výhodách nebo poškodit této léčby, ačkoli to je často doporučován pro CFS.

Následující doporučení mohou také pomoci

Recidiva je, když se vaše příznaky zhorší po nějakou dobu, takže si nemohl fungovat na úrovni jste předtím spravované.

Relapsy jsou běžnou součástí CFS a může být způsobeno řadou faktorů, jako je například infekce nebo neplánované činnosti. Někdy neexistuje jasná příčina.

Zdravotníkům Ošetřující vám pomůže spravovat vaše relapsu podle

Postupem času as léčbou, mnoho lidí s CFS začne zobrazovat zlepšení.

Ačkoli někteří lidé s CFS hlásilo zlepšení z alternativních terapií, existuje jen málo důkazů o tom, že jsou účinné při stavu. To znamená, že jejich použití není obvykle doporučuje pro CFS.

K dispozici je také dostatek důkazů pro doporučují užívat doplňky stravy, jako je například vitamin B12 a vitamínu C pro CFS.