Celulitida – Léčba

Léčba celulitidy závisí na tom, co způsobilo infekci, závažnost příznaků a obecný stav vašeho zdraví.

Obvykle můžete léčit doma antibiotiky, pokud máte mírné příznaky.

nemocniční ošetření může být nezbytné, pokud máte příznaky jako je horečka, nevolnost a zvracení, které naznačují, infekce se rozšířila od pokožky do krevního oběhu nebo jiných částí těla.

Léčba doma

Pokud jste dost dobře být zacházeno jako doma, budete mít průběh antibiotik tablet.

Délka kurzu bude záležet na okolnostech, včetně toho, jak rychle budete reagovat na léčbu a zda máte nějaké základní podmínky, jako lymfedémem.

Ošetření v nemocnici

Nejčastěji předepsané antibiotikum pro celulitidy je flucloxacillin, který je součástí skupiny antibiotik penicilinu.

Mezi nejběžnější vedlejší účinky flukloxacilinu jsou mírné zažívací potíže, jako je podráždění žaludku nebo epizod průjmu.

Pokud si nemůžete vzít flukloxacilinu proto, že jste alergičtí na penicilin, lze použít alternativní antibiotika, jako je erytromycin nebo klaritromycin.

Pokud to podezření, že vaše celulitida byla způsobena zranění byli vystaveni kontaminované vody, budete mít kombinaci dvou různých antibiotik. To je obvykle doxycyklin nebo ciprofloxacin v kombinaci s flukloxacilinu nebo erythromycinem.

Při prvním spuštění brát antibiotika, můžete si všimnout, že vaše kůže se stává červenější. Obvykle se jedná pouze dočasné reakce, a zarudnutí by měla začít mizet do 48 hodin.

Kontaktujte ihned svého lékaře, pokud vaše příznaky zhorší 48 hodin po užití antibiotik, nebo si vytvořit další symptomy, jako je vysoká teplota nebo zvracení.

Existují kroky, kterými můžete doma na zmírnění příznaků a zrychlit vaše zotavení z celulitidy.

Pijte hodně tekutin, aby se zabránilo dehydrataci.

Pokud je vaše noha ovlivněna celulitidy, udržovat ji zvedl, zatímco vy odpočíváte, pomocí polštářů nebo židli. To by se budete cítit pohodlně a přispět ke snížení otoku. Pokud je to možné, měla by být noha zvýšena výše než kyčle. Pokud je postižena ruka, a pokusit se udržet svůj spodního ramene zvýšila nad loktem.

Pokud je to nepříjemné zvýšit končetinu, zkuste si lehnout co nejvíce. Nicméně, je důležité, aby i nadále pravidelně pohybovat klouby, jako vaše zápěstí nebo kotníků.

Snažte se vyhnout rány a odřeniny z činností, které zvyšují riziko. Například tím, že nosí oblečení, které pokrývá vaše ruce nebo nohy při zahradničení.

Můžete také podniknout kroky k pomoci zabránit celulitidu od znovu objevuje. Například

Přečtěte si více informací o prevenci celulitidy.

Pokud vaše celulitida způsobuje bolest nebo vysokou teplotu (horečka), přes pult proti bolesti, jako je paracetamol nebo ibuprofen může pomoci.

Pokud potřebujete být přijat do nemocnice na ošetření, budete mít antibiotika přímo do žíly pomocí injekční nebo infuzí (známý jako nitrožilních antibiotik).

Poté, co se zotavila z počátečních příznaků může být obvykle léčeny antibiotiky doma či ambulantně, spíše než pobyt v nemocnici.

Typ použitých antibiotik závisí na podezření na příčinu vašeho infekce, i když typ antibiotika známého jako širokospektrální antibiotika se často používá. Tento typ antibiotik může zabít celou řadu různých kmenů bakterií.

15/08 /

Antibiotika jsou léky používané k léčbě – a, v některých případech se zabránilo – bakteriální infekce