Bronchiolitis – Komplikace

Pokud vaše dítě vyvíjí komplikace z bronchiolitidě, je pravděpodobné, že budou potřebovat ošetření v nemocnici.

Možné komplikace zahrnují bronchiolitidy

Ve vzácných případech, bronchiolitis může být doprovázeno bakteriální infekce plic zvané pneumonie. Pneumonie budou muset být řešeny samostatně.

Kdo je ohrožen?

ihned kontaktovat svého lékaře, pokud některý z těchto komplikací nastat.

V některých případech – například, pokud vaše dítě má těžké problémy s dýcháním – budete muset vytočit 999 a požádat o sanitku, takže vaše dítě může být převezen do nemocnice. Přečtěte si více o tom, kdy vyhledat lékařskou pomoc a kdy volat 999.

Dlouhodobé účinky bronchiolitidy

Přestože závažné komplikace jsou vzácné, asi 40.000 dětí s bronchiolitidy jsou přijati do nemocnice v Anglii každý rok k dalšímu sledování nebo ošetření.

Pokud vaše dítě narodilo se zdravotními problémy, jako je například srdeční slabostí nebo plic, existuje zvýšené riziko vzniku komplikací bronchiolitidy. Jejich příznaky mohou být mnohem závažnější a přijde na velmi rychle. Infekce může také vydávat jakékoliv příznaky související zdravotní problémy vašeho dítěte horší.

Bronchiolitida obvykle nezpůsobuje dlouhodobé problémy s dýcháním. Nicméně, to může poškodit buňky v dýchacích cestách Vašeho dítěte. Toto poškození může trvat tři až čtyři měsíce v některých dětí, což způsobuje přetrvávající sípání a kašel.

Může existovat souvislost mezi bronchiolitida a rozvoj respiračních onemocnění jako astma v pozdějším životě. Však odkaz není zcela objasněn.

To není jasné, zda má bronchiolitida jako nemluvně zvyšuje riziko rozvoje astmatu později v životě, nebo zda existují na životní prostředí nebo genetické (zděděná) faktory, které způsobují oba bronchiolitida a astma.

Pokud vaše dítě má záchvaty opakují bronchiolitidě, může být jejich riziko vzniku astmatu později v životě zvýšil.

Jordan byl diagnostikován s astmatem, když mu bylo pět. On a jeho matka Karen vysvětlí, jakým způsobem jsme zvládli