Azbestóza – Léčba

Neexistuje žádný lék na azbestóza, protože poškození plic je nevratné. Nicméně, můžete podniknout kroky ke snížení vaše příznaky a zlepšit kvalitu svého života.

Ty jsou uvedeny níže.

Pokud jste byl diagnostikován s azbestózou a kouříte, je to velmi důležité, aby co nejdříve zastavit.

nekouří

Kouření může mít své příznaky dušnosti horší a výrazně zvýšit riziko vzniku rakoviny plic v pozdějším stádiu.

Promluvte si se svým lékařem o pomoc při odvykání kouření. Mohou poradit náhradní nikotinové terapie a léků na předpis, které mohou výrazně zvýšit své šance na úspěšné odvykání. Váš lékař může také dostat do kontaktu s místními podpůrných skupin ve vaší oblasti.

očkování

Můžete také volat na linku kouřit na 0300 123 1044 získat další pomoc a poradenství o odvykání kouření.

Více informací o odvykání kouření.

Pokud máte azbestóza, bude vaše plíce být náchylnější k infekci.

Je doporučeno, že máte chřipky (chřipka) Očkování chrání proti chřipce a pneumokokové očkování vás ochrání před bakterií, které mohou způsobit vážné podmínek, jako je zápal plic. Váš lékař může zařídit pro vás mít tyto očkování.

Každý rok budete potřebovat vakcínu proti chřipce, aby vám zůstat chráněna. Většina lidí vyžaduje pouze jednu dávku pneumokokové vakcíny, ačkoli další posilovací záběry lze doporučit, pokud váš celkový zdravotní stav je špatný.

Pokud máte těžké azbestóza, může vaše tělo nedostane všechen kyslík potřebuje, aby správně fungovaly. Kyslíková terapie lze doporučit, pokud máte nízké hladiny kyslíku v krvi.

Kyslíkem se přivádí stroj nazvaný koncentrátor kyslíku, který očišťuje kyslík ze vzduchu v místnosti a produkuje více přívod kyslíku bohaté na vzduchu.

Dlouhodobá léčba kyslíkem

Tento vzduch bohatý na kyslík se nadechl přes masku nebo malou, měkkou plastovou trubkou je umístěna přímo uvnitř nosní dírky (nosní kanyly).

Léky

Můžete dostat malý, přenosný zásobník kyslíku a masku, které mají být použity, když jste venku z domu. Toto je známé jako ambulantní kyslík.

Je velmi důležité, aby nekouřili, pokud používáte koncentrátor kyslíku. Důvodem je, že vysoké koncentrace kyslíku jsou vysoce hořlavé a zapálil cigaretu nebo plamen by mohl způsobit požár nebo výbuch.

Většina lidí s azbestózou nebudou mít prospěch z jakékoliv specifické léky na podmínku, pokud máte další podmínkou také postihující plíce, jako je chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Závažnější případy mohou mít prospěch z léků, jako jsou malé dávky morfinu ke snížení dušnost a kašel.

Závažné nežádoucí účinky jsou méně časté, protože dávka je tak malá. Nejčastějším problémem je zácpa, a laxativa bude obvykle mít ve stejnou dobu, které vám pomohou projít stolice.

Šest praktické, rychlé a jednoduché kroky, které můžete vzít TEĎ přestat kouřit