Astigmatismus – léčba

V mnoha případech, příznaky astigmatismu jsou tak mírné, že léčba pro korekci vidění není nutné.

Pokud je potřeba léčby, typ, který se doporučuje, závisí na typu astigmatismu máte (pravidelný nebo nepravidelný). Léčba je obvykle ve formě korekčních čoček (brýle nebo kontaktní čočky) nebo laserová operace oka.

Korekční čočky pracovat kompenzací pro nepravidelné zakřivení rohovky, takže příchozí světlo prochází korekční čočky správně zaměřeného na sítnici. Sítnice je citlivé na světlo vrstva tkáně v zadní části oka.

korekční čočky

Brýle a kontaktní čočky jsou obvykle stejně účinné při léčbě astigmatismus. Typ korekčních čoček se rozhodnete použít, bude proto záviset na vašich osobních preferencí a na radu svého optometristy.

Neexistuje žádný lékařský důvod, proč děti nemohou nosit kontaktní čočky, i když je stanovisko vaší optometristy bude důležitým faktorem v rozhodování, zda jsou vhodné. Většina dětí nad 12 let budou moci nosit.

Laserová operace očí

Nicméně, to je důležité, vaše dítě je schopen správně používat své čočky. Musí být schopen sledovat veškeré pokyny týkající se jejich objektivy, jako je například, jak dlouho, aby jim dovnitř a při jejich čištění.

Pokud se rozhodnete nosit kontaktní čočky, je důležité, aby bylo zajištěno správné hygienické objektivu, aby se zabránilo infekci oka vyvíjí.

Přečtěte si více o bezpečnosti kontaktních čoček.

Laserová operace zahrnuje použití laserů (úzké paprsky světla) a přetvořit tkáně rohovky měnit jeho křivky.

Laserová operace ke korekci astigmatismu není obvykle k dispozici zdarma na protože to není považováno za základní lékařská péče a další účinné léčby jsou k dispozici, například brýlí a kontaktních čoček.

Nicméně, v Národním ústavu pro zdraví a péči Excellence (NICE) oznámil nápravná laserový zákrok může být možnost léčby na vizi zlepšit po předchozím oční chirurgii.

Pro více informací viz NICE pokyny: Laserová korekce refrakční vady po non-refrakční oční chirurgii (PDF, 96.8kb).

Pokud se rozhodnete mít laserovou oční chirurgii, budete mít jednu nebo více schůzek v odborném oční ambulance.

V průběhu laserové chirurgie, vnější vrstva buněk z povrchu rohovky se odstraní. Laser se pak používá k odstranění tkáně a změnit tvar rohovky a rohovka se nechá léčit. Léčba obvykle trvá 20 až 30 minut.

Existuje celá řada různých technik používaných pro laserové chirurgii. Váš specialista třeba diskutovat o výhodách a nevýhodách jednotlivých technik s vámi, včetně případných rizik. Rizika komplikací spojených s oční chirurgii jsou nízké.

Přečtěte si více o operaci laserem oko.

Odhaduje se, že 3 miliony lidí. nosit kontaktní čočky, ale mnozí uživatelé nemají postupujte podle pokynů. Zjistěte, jak používat čočky bezpečně

V posledních letech byly vyvinuty nové chirurgické techniky pro korekci zraku a snižují potřebu nosit brýle