Aktinomykóza – Příčiny

Aktinomykóza je způsobena skupiny bakterií zvané actinomycetaceae.

Actinomycetaceae se vyskytují v mnoha tělesných dutin, jako je například uvnitř úst a méně často, střeva.

U žen, které lze nalézt také v děloze a vejcovodech (trubic vajíčka se uvolňují prostřednictvím do dělohy).

Jak Aktinomykóza pomazánky

Actinomycetaceae jsou anaerobní bakterie, což znamená, že nemohou přežít v prostředí bohatých na kyslík. Proto nemají způsobit onemocnění, když jsou v ústech nebo střevním traktu.

Nicméně, pokud se bakterie prorazit ochranné obložení (sliznice), obklopující dutin, které mohou proniknout hluboko do tělesných tkání.

oportunní infekce

Vzhledem k tomu, hluboké vrstvy lidské tkáni jsou nízké na kyslík, bakterie jsou schopny rychle množit a infikovat zdravé tkáně.

Ve snaze bojovat proti infekci, bude váš imunitní systém (přirozená obrana těla proti infekci a nemoci) poslat buňky s infekcí bojovat ke zdroji infekce. Ale tyto buňky jsou schopny zabíjet bakterie a rychle umírají.

Vzhledem k tomu, buňky s infekcí bojovat zemřou, se hromadí do žluto-barevné kapaliny (hnisu). Poté, co se nepodařilo zabít infekce, váš imunitní systém se pokusí omezit jeho šíření pomocí zdravou tkáň tvoří ochrannou bariéru kolem hnisu. To je, jak absces (hnis-plněné otok) vyvíjí.

Actinomycetaceae jsou schopny proniknout ochrannou bariéru absces a přestěhovat se do více zdravé tkáně. Váš imunitní systém se pokusí proti infekci tím, že produkuje více abscesy.

Vaše tělo bude nakonec muset zbavit nahromadění hnisu. K tomu bude malé kanálky zvané sinusové trakty rozvíjet které vedou od abscesy na povrch kůže.

Sinus plochy k úniku hnis, stejně jako kusy bakterií. To má podobu žluté práškovité látky, někdy označované jako “granule” síry.

Aktinomykóza je oportunní infekce, která nezpůsobuje symptomy, pokud je šance vzniká pro to, aby proniknout tělesné tkáně.

Příležitosti pro orální cervicofacial aktinomykózy zahrnují

Většina případů hrudní aktinomykóza jsou myšlenka být způsoben malých potravinářských částic nebo jiných spolknutého materiálu, který se smíchané s Aktinomykóza bakteriemi.

Aniž by pronikal neškodně dolů do žaludku, jsou částice omylem předávány do průdušnice a dýchacích cest v plicích.

Lidé s dlouhodobými problémy s drogami a alkoholem jsou zvláště vystaveni riziku vzniku hrudní Aktinomykóza.

Důvodem je, že opilosti nebo pod vlivem alkoholu zvyšuje riziko materiálu náhodnému požití do plic. Dlouhodobé nadměrné pití alkoholu a užívání drog také oslabuje imunitní systém, takže budete náchylnější k rozvoji infekce.

Břišní Aktinomykóza nastane, když se něco trhá stěny střeva (střeva), což umožňuje bakterie pronikat do podkožní tkáně.

Střevo může trhat v důsledku infekce, jako je roztržení dodatek, který poškozuje střevní stěnu. To může také dojít k poškození kvůli zranění – například pokud jste byli omylem spolkl rybí kost.

Tam také byli některé hlášených případů břišního aktinomykózy vyskytující se jako komplikace střeva nebo břišní chirurgii.

Většina případů pánevní aktinomykóza byly zaznamenány u žen, které byly za použití nitroděložní tělísko (IUD) formu antikoncepce.

IUD je malý, ve tvaru T antikoncepční zařízení vyrobeno z plastu a mědi, které se hodí v děloze. Ženy jsou onemocněním postiženi bývají dlouhodobí uživatelé z nitroděložního tělíska (osm nebo více let).

Jedno vysvětlení pro případy pánevní aktinomykózy u žen, které používají zavedené nitroděložní tělísko je to, že v průběhu času, může dojít k poškození děložní sliznici, takže bakterie proniknout hluboko tkáně. Nicméně, žádný výzkum byl proveden zjistit, zda je či není tento případ.

Je důležité si uvědomit, že je to velmi vzácné rozvíjet pánevní Aktinomykóza jako důsledek použití zavedené nitroděložní tělísko. Například v Anglii, miliony žen používat přístroj a tam byli jen hrstka hlášených případů pánevní aktinomykózy. Pouze se objevuje v případě, že IUD je ponechána na místě déle, než doporučuje výrobce.

28/08 /

28/08 /

IUD (cívka) je vložena do dělohy lékař nebo zdravotní sestra, a je více než 99% účinné